[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

لوز نارگیلی زعفرانی خانگی بدون فر، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 5 نفر
پودرقند100 گرم
پودر نارگیل100 گرم
گلاب2 قاشق غذاخوری
زعفران یک چهارم قاشق چایخوری
آب جوش2 قاشق مرباخوری

طرز تهیه 
 امروز میخام دستور یک شیرینی خوشمزه و دلچسب را در عین سادگی که بدون فر و وقت کمتری هم از شما می گیرد و با مواد ساده و کم هزینه ای درست می شود را بگویم.فقط کمی درباره مواد اولیه توضیحی بدم ...
در این نوع شیرینی ما از پودر نارگیل استفاده کردیم که اگر چرب و تازه و مرغوب باشه شیرینی لوز نارگیلی خانگی بهتری خواهید داشت و این که من اندازه پودر قند را برای طمع شیرین کم استفاده کردم اگر شما دوست داشتید که مزه شیرین لوز نارگیلی خانگی بیشتر شود از پودر قند بیشتری استفاده کنید.
شیرینی لوز نارگیلی خانگی را می توان با طمع های مختلفی درست کرد من در این جا با طمع گلاب درست کردم که در پایان شیرینی لوز نارگیلی خانگی منسجم و منظمی داشتم. می توان به جای گلاب از خامه صبحانه به همان اندازه گلاب استفاده کرد که در پایان شیرینی لوز نارگیلی خانگی نرم و لطیفی با طمع خامه خواهید داشت.
و این که اگر از قالب های کوچک برای شکل دادن این شیرینی خانگی خوشمزه استفاده کنید شکل و شمایل بهتری خواهد داشت که من در این جا از قالب سیلیکونی استفاده کردم. اگر قالب سیلیکونی در دسترستان نبود می توانید خمیر لوز نارگیلی خانگی را بین دو عدد نایلون تمیز قرار دهید و ضخامت خمیر را در همه جا به طور یک دست به اندازه 2 سانتی در آورید، بعد در آخر به شکل لوزی یا مربع برش بزنید.

مرحله اول 
 ابتدا در داخل ظرف مناسب و نسبتاً بزرگی پودر قند و پودر نارگیل را مخلوط می کنیم .سپس برای این که مواد مخلوطی کاملاً پوره و یک دست بشوند مواد را در داخل آسیاب کن می ریزیم تا حسابی مواد با هم ترکیب و پوره شوند.دقت کنید عزیزان باید تا جایی مواد را پوره کنیم تا روغن نیندازد.
مرحله دوم 
 حال گلاب و یک قاشق از آب جوش را در داخل ظرف دیگری می ریزیم و با قاشق غذا خوری هم می زنیم تا با هم مخلوط شده و ترکیب شوند.
مرحله سوم 
در ادامه مواد مخلوطی گلاب و آب جوش را کم کم به پوره شده پودر قند و پودر نارگیل اضافه می کنیم و خوب مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا با هم مخلوط شده و کاملاً ترکیب شوند باید خمیر لوز نارگیلی حاصل شود در صورت لزوم می توانید با انگشتان تمیز آن را ورز دهید تا خمیر لوز نارگیلی نرم و یک نواخت درست شود.
مرحله چهارم 
بعد در ادامه خمیر شیرینی لوز نارگیلی را از وسط نصف کرده و نصف اولیه را در داخل قالب کوچک مورد نظر جا می دهیم و با انگشتان تمیز آرام خمیر لوز نارگیلی خانگی را در داخل قالب مورد نظر فشار می‌دهیم تا خوب جا بگیرد.
مرحله پنجم 
حال در ادامه، برای زعفرانی کردن لوز نارگیلی خانگی، باید زعفران را در هاونگ مخصوص ریخته و آن را کاملاً پوره کرده، سپس زعفران پوره شده را با باقی مانده آب جوش مخلوط می کنیم و ظرف را روی حرارت سماور یا بخار آب به مدت 10 دقیقه می گذاریم تا خوب دم بکشد.
سپس زعفران دم کشیده را با باقی مانده خمیر لوز نارگیلی خانگی مخلوط کرده و با انگشتان تمیز خمیر را کمی ورز داده تا زعفران را خوب به خود جذب کند.
مرحله ششم 
 بعد خمیر لوز نارگیلی زعفرانی خانگی را هم در داخل قالب مورد نظر جا می دهیم و سپس هر دو قالب را به مدت 30 الی 40 دقیقه در فریزر می گذاریم تا کاملاً خمیر لوز نارگیلی خانگی منسجم شده و شکل قالب را به خود بگیرد.
بعد از زمان مقرر قالب ها را از فریزر بیرون آورده و لوزهای نارگیلی ساده و زعفرانی را از قالب به آرامی جدا کرده و در داخل ظرف سرو می چینیم.
امیدوارم این شیرینی ساده و خوشمزه را در منزل درست کرده و در کنار خانواده محترم میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی