[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۷
  • دوره جدید

برای ثبت‌نام دیدار با رئیس‌کل دادگستری فارس به دفتر قاضی حوزه ریاست مراجعه کنید ، روزنامه شیراز نوین

متقاضیان دیدار با رئیس کل دادگستری و مسئولان قضائی استان باید روزهای شنبه و یکشنبه هر هفته و در ساعات اداری با در دست داشتن آرا و مستندات خود به دادگستری مرکز استان واقع در میدان شهدا، دفتر قاضی حوزه ریاست مراجعه و جهت ملاقات ثبت نام نمایند.
با هدف رسیدگی به مطالبات مردمی و دسترسی آسان به مسئولان قضائی، رئیس کل دادگستری استان فارس در ملاقات مردمی این هفته پرونده قضائی 57 نفر از مراجعان را بررسی کرد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، ملاقات مردمی این هفته مسئولان قضائی استان فارس با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس، علی مؤمن حسین پور، دکتر یوسف نیکنام معاون قضائی و حسین اسفندیاری قاضی حوزه ریاست دادگستری استان برگزار شد و به راهنمایی و ارشاد مراجعان پرداختند.
رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه این دیدار هدف از برگزاری ملاقات‌های مردمی را بررسی مشکلات قضائی مراجعان از نزدیک عنوان کرد و اظهار داشت: عمده موضوعات مطرح شده در ملاقات‌های حضوری تسریع در رسیدگی‌ها، تقاضای اعمال ماده 477 قانون آئین دادرسی کیفری و تقاضای عفو و بخشودگی و تخفیف مجازات زندانیان بود که وفق موازین قانونی بررسی و دستورات لازم در جهت نظارت صادر شد. حجت الاسلام و المسلمین موسوی با تأکید بر اهمیت تکریم ارباب رجوع در راستای اجرای طرح سند تحول قضائی خاطرنشان کرد: هدف ما از دیدار مسئولان قضائی ایجاد تعامل دوسویه با مردم و فراهم ساختن زمینه خدمت رسانی هرچه بهتر است.
وی بیان داشت: به منظور تکریم ارباب رجوع و با تأکید انجام شده، مسئولان قضائی در شهرستان‌ها و مرکز استان روزهای سه شنبه هر هفته وقت اداری خود را به ملاقات عمومی و بررسی مشکلات مراجعان اختصاص می‌دهند. رئیس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد: در دیدارهای عمومی برگزار شده توسط قضات و مسئولان قضائی در قالب طرح هر مسجد یک حقوق‌دان نیز تلاش شده است علاوه بر ارشاد مراجعان، زمینه افزایش آگاهی‌های حقوقی مردم فراهم شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی