[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

تکمیل حلقه‌های درمان ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان فارس گفت: امسال ظرفیت اینترنت سامانه نسخ الکترونیکی ۸ برابر افزایش پیدا کرده است و در کشور ۶۵ درصد نسخ صادره و ویزیت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. وی افزود: با توجه به اینکه در فارس مطب پزشکان و مراکز درمانی به سامانه سیب متعلق به وزارت بهداشت متصل و زیرساخت لازم برای تمام مراکز فراهم است، در نتیجه بستر لازم برای حذف دفترچه‌های کاغذی و صدور نسخه الکترونیک فراهم می‌باشد.
دکتر اکبر امیری از توقف صدور نسخ کاغذی دفترچه‌های تأمین اجتماعی در فارس و از ابتدای اسفند ماه خبر داد و گفت: همزمان صدور نسخ الکترونیکی آغاز می‌شود و دفترچه‌های قدیمی فعلاً و تا آخرین برگ اعتبار دارد.
او گفت: این موضوع قانون مصوب و وظیفه حاکمیتی است که بر عهده ارگان‌های مرتبط با سلامت گذاشته شده و این ارگان‌ها بر اساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه در راستای دولت الکترونیک موظف شدند که سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک را اجرایی کنند.
او افزود: این طرح از مرداد سال ۹۵ در استان یزد به شکل پایلوت آزمایشی اجرا شد که مزایای خوبی نظیر تشکیل پرونده الکترونیکی برای همه بیماران و پایش سلامت آنها را به دنبال داشت.
مدیرکل درمان تأمین اجتماعی فارس ادامه داد: از سال ۹۶ این طرح در ۵ استان کشور اجرا شد و از ابتدای سال ۹۹ نیز به صورت جدی مدنظر قرار گرفت و تداوم یافت.
امیری با بیان اینکه امسال ظرفیت اینترنت سامانه نسخ الکترونیکی ۸ برابر افزایش پیدا کرد و اکنون در کشور ۶۵ درصد نسخ صادره و ویزیت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، گفت: در فارس مطب پزشکان و مراکز درمانی به سامانه سیب متعلق به وزارت بهداشت متصل و زیرساخت لازم برای تمام مراکز فراهم است.
مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان فارس خاطرنشان کرد: برای فراهم شدن بستر اتصال سامانه‌های سیب و تأمین اجتماعی در فارس، جلساتی برگزار شده و امید است که تا پایان اسفند، این مهم محقق شود.
او همچنین به مطالبات مراکز درمانی از سازمان تأمین اجتماعی اشاره و اضافه کرد: در سال‌های گذشته تأخیراتی در پرداخت مطالبات به مراکز طرف قرارداد بود که راهکار تهاتر برای رفع این مشکل مدنظر قرار گرفت. امیری گفت: اکنون فارس بیشترین میزان تهاتر را بین استان‌های کشور انجام داده و اکنون تأمین اجتماعی به مؤسسات خصوصی بدهکار نیست و بیمارستان‌های خصوصی نیز تا ابتدای آذر ۹۹ تسویه کامل انجام و بخشی از مطالبات این مراکز در آذر و دی ماه ۹۹ پرداخت شده است.
مدیرکل درمان تأمین اجتماعی فارس افزود: بدهی مراکز دانشگاهی فارس نیز تا مهرماه ۹۹، داروخانه‌ها تا آذر ۹۹ و پزشکان خانواده تا پایان دی ماه ۹۹ تسویه شده است و اکنون عملاً سندی برای پرداخت جز اسناد مراکز دانشگاهی وجود ندارد که این هم تا پایان سال ۹۹ به روز خواهد شد.
امیری اضافه کرد: در یک سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا بخشی از توان درمانی تأمین اجتماعی به درمان این بیماران اختصاص یافت و هزار و ۹۰۴ بیمار کرونایی در بیمارستان شهید بهشتی شیراز بستری شد و ۶۰ تا ۷۰ تخت در این مرکز برای بیماران کرونا اختصاص یافت.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته ۴۷۴ نفر از کارکنان بخش درمان تأمین اجتماعی فارس به بیماری کرونا مبتلا شدند و ۲ نفر از این تعداد فوت کردند. مدیرکل درمان تأمین اجتماعی فارس با بیان اینکه در حال حاضر ۲ درمانگاه در شهرستان‌های فیروزآباد و زرقان مراحل ساخت را طی می‌کند و امیدواریم در هفته دولت سال ۱۴۰۰ افتتاح شود، گفت: مجوز ساخت ۲ درمانگاه در شهرستان‌های مهر و خرم‌بید نیز اخذ و اعتبار آن تأمین شده که احتمالاً تا ۲ ماه آینده عملیات اجرایی این دو مجموعه آغاز می‌شود.
امیری خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی اسکلت فلزی بیمارستان ۳۲۰ تخت خوابی تأمین اجتماعی شیراز نیز که آبان‌ماه ۹۹ آغاز شده در حال انجام است و مقرر شده که اسکلت این مجموعه ۱۸ ماهه ساخته شود.
او با بیان اینکه ۲۲ مرکز درمانی متعلق به تأمین اجتماعی در سطح استان فارس به ۲میلیون و ۲۷۰هزار نفر که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، خدمات ارائه می‌دهند، گفت: ۲هزار و ۹۰۰ مرکز درمانی دیگر نیز در سطح استان فارس طرف قرارداد بیمه تأمین اجتماعی هستند.
به گفته مدیرکل درمان تأمین اجتماعی فارس، اقدامات مورد نیاز برای انجام تست کرونا در بیمارستان شهید بهشتی شیراز انجام و به زودی در این مرکز تست کرونا برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی به صورت رایگان انجام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی