[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

بهبودیافته اعتیاد شغل می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد بسیاری از مشکلات زندگی پس از ترک اعتیاد را برطرف می‌کند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سلیمان کرمی با بیان این مطلب در جلسه کارگروه اشتغال افراد بهبودیافته از اعتیاد که با حضور مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، جلالی معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، محمدحسن پور معاون شهرداری شیراز و معلم معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در محل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس تشکیل شد، اظهار داشت: باید اطمینان حاصل کنیم که فرد معتاد پس از درمان و بهبودی به آغوش جامعه بازگشته و دوباره گرفتار اعتیاد نشود.
وی افزود: تعداد زیادی از بهبودیافتگان پس از طی نمودن مراحل درمان و بازپروری به دلیل بیکاری دوباره به اعتیاد روی می‌آورند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: نباید بهبودیافتگان از اعتیاد را به حال خود رها کنیم؛ چراکه با بی‌توجهی مجدداً این افراد به چرخه اعتیاد و کف خیابان برمی‌گردند و مشکلات جدی را برای تمامی افراد جامعه به وجود می‌آورند.
کرمی اظهار داشت: یافتن شغل و ایجاد پذیرش اجتماعی برای معتادان یکی از عوامل بسیار مهم برای جلوگیری از بازگشت آن‌ها به چرخه اعتیاد است. اگر این افراد کاری برای انجام دادن بیابند و درآمد و اعتباری کسب کنند، احتمال اینکه دوباره به وادی تباهی مصرف مواد برگردند به میزان محسوسی کاهش پیدا می‌کند.
وی در ادامه گفت: اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد بسیاری از مشکلات زندگی پس از ترک اعتیاد را برطرف می‌کند و احتمال اعتیاد مجدد آن‌ها کمتر می‌شود.
این مقام مسئول بیان کرد: نجات جان یک نفر، نجات جامعه است و باید بتوانیم در کنار امکانات دولتی مشارکت مردم و خیران را به سمت ایجاد اشتغال و کارگاه‌های زودبازده هدایت کنیم و هرگز نبود امکانات بهانه‌ای برای انجام ندادن کارها نباشد.
کرمی افزود: باید با ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم از مشارکت مردم، خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه استفاده کنیم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در پایان اظهار داشت: تلاش برای ایجاد اشتغال و به‌کارگیری این افراد به‌خصوص آن دسته از معتادانی که پیش از این تجربه کارتن‌خوابی و بی‌خانمانی را داشته‌اند، به‌عنوان مشوقی مهم برای بازگشت آن‌ها به روند عادی زندگی به‌عنوان شهروندانی مسئولیت‌پذیر عمل می‌کند و باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی