[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

فرار از شکست در دقیقه ۹۶، روزنامه شیراز نوین

       میثم محجوبی - شیراز نوین
قشقایی در دقیقه 95 از شکست گریخت. این تیم در هفته شانزدهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور، عصر دیروز در ورزشگاه پارس شیراز میزبان تیم چوکای تالش بود و در پایان با تساوی یک - یک مقابل حریف شمالی خود متوقف شد.
مانند هفته گذشته که بازی فجرسپاسی به دلیل نبود آتش نشانی با تأخیر شروع شد، مسابقه دیروز نیز به دلیل دیر آمدن آمبولانس با 12 دقیقه تأخیر آغاز شد.
تیم قشقایی که در بازی های اخیرخود نتایج بسیار خوبی به دست آورده بود، در بازی مقابل چوکا سرمربی خود یعنی داریوش هرمزی را به دلیل محرومیت روی نیمکت نداشت و رشید طهماسبی وظیفه هدایت این تیم از کنار زمین را بر عهده گرفته بود. در سوی مقابل نیز علی لطیفی بازیکن سابق تیم ملی ایران و باشگاه استقلال سرمربی چوکای آبی پوش بود و علی چینی دیگر بازیکن سابق استقلال تهران نیز به عنوان مربی در کنار وی انجام وظیفه می کرد.
بازیکنان تیم قشقایی شیراز: رضا کاخساز، علی درخشان دشتکی(از دقیقه 66 سجاد تقوی) رضا مرادی، مهدی داغر، هادی خادم(از دقیقه 78 جعفرحسین پور) مرتضی سنجانکی، علی حسامی(از دقیقه 66 محمد خادمی) علی آزادمنش، روح اله صفویان پور، محمد آژیر و امین هاشمی فرد. بازیکنان ذخیره: پرویز کریمی، محمدرضا احمدی، سید محمد زارع، رضا پورمهدی آبادی، مصطفی کیانی، امیرحسین میرآخوری
بازیکنان تیم چوکا تالش: متین صفاییان، امیرحسین صالحی(از دقیقه 68 یاسین فلاح بویه) کنعان طاهرنژاد، حمید خدابنده لو، ایمان شوریابی، رضا اعتمادی(از دقیقه 68 محمد جعفری) علی امیری(از دقیقه 84 بهزاد یوسفعلی پور) علیرضا مصطفایی، سپهر شعبانی کجل، نادر هوشیار و پرهام جوادی. بازیکنان ذخیره : وحید همراز، محمد فرامرزی، مهرداد زینعلی و آرش شهامتی نژاد
بازی با برتری قشقایی در تصاحب توپ و خلق حملات همراه بود. در همان دقایق ابتدایی دو کرنر پیاپی از سوی بازیکنان این تیم، توسط مدافعان میهمان دفع شد. در دقیقه 8 پاس ارسالی علی آزادمنش، پشت مدافعان چوکا به علی درخشان رسید که ضربه او توسط مدافعان به کرنر فرستاده شد.
چهار دقیقه بعد، شوت هادی خادم کاپیتان قشقایی از کنار دروازه متین صفاییان به خارج رفت. در دقیقه 18 فرار خوب علی درخشان از جناح چپ با پاس به بیرون او همراه شد اما سنجانکی پیش از رسیدن توپ سرنگون شد و موقعیت از دست رفت و داور هم اعتقادی به خطا نداشت. 
در دقیقه 21 و برخلاف جریان بازی تیم چوکا به گل رسید. از فاصله ای حدود 35 متر، این تیم در زمین قشقایی صاحب ضربه آزاد شد. کنعان طاهر نژاد پشت توپ قرار گرفت و با شوتی سنگین و زمینی توپ را روانه دروازه رضا کاخساز کرد. توپ قبل از رسیدن به دروازه بان قشقایی با زمین برخورد کرد، سپس با دستان کاخساز و تیر افقی دروازه اصابت کرد و در میان ناباوری بازیکنان قشقایی وارد دروازه شد.
سه دقیقه بعد قشقایی می توانست بازی را به تساوی بکشاند. ضربه آزاد ارسالی علی آزادمنش با ضربه سر امین هاشمی فرد توأم شد اما راهی به دروازه چوکا پیدا نکرد.
در دقیقه 28 شوت سنگین روح اله صفویان پور را متین صفاییان به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد نفوذ هادی خادم به محوطه جریمه چوکا، همه را به گل تساوی امیدوار کرد اما تعلل او باعث شد تا این موقعیت هم از دست برود.
در دقیقه 31 ارسال بی نقص دیگری از علی آزادمنش، امین هاشمی فرد را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد اما او قبل از رسیدن توپ، زمین خورد و این فرصت هم از دست رفت.
در ادامه بازی ضعیفی را از سوی هر دو تیم شاهد بودیم. چوکا که با زدن یک گل عقب نشسته بود و قشقایی هم دیگر نتوانست مانند سی دقیقه نخست، حمله چندان خطرناکی روی دروازه انجام دهد.
اما در دومین دقیقه وقت های تلف شده، مرتضی سنجانکی پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و با یک ضربه چیپ دیدنی دروازه صفاییان را هدف قرار داد اما او با یک واکنش به موقع، توپ را از زیر طاق بیرون کشید و راهی کرنر کرد.
بدین ترتیب نیمه نخست با تک گل طاهرنژاد به سود نماینده استان گیلان به پایان رسید.
قشقایی نیمه دوم را با فشار سنگین تری نسبت به نیمه اول آغاز کرد. در دقیقه 49 روح اله صفویان پور پشت محوطه جریمه سرنگون شد اما داور اعتقادی به خطا نداشت. پنج دقیقه بعد، ارسالی بسیار زیبای هادی خادم در دهانه دروازه به علی آزادمنش رسید اما او از این موقعیت طلایی استفاده نکرد و توپ را به بیرون زد.
در دقیقه 61 شوت امین هاشمی فرد به شکل خطرناکی از کنار دروازه چوکا به بیرون رفت و یک دقیقه بعد نیز بازیکنان قشقایی نتوانستند از اعلام ضربه آزاد در نقطه ای مطلوب استفاده ای ببرند و تنها یک ضربه کرنر نصیب میزبان مشکی پوش این دیدار شد.
در دقیقه 67 ارسال بسیار خطرناک علی آزادمنش را مدافع چوکا در دهانه دروازه راهی کرنر کرد. سه دقیقه بعد، محمد خادمی پشت محوطه جریمه با خطای سپهر شعبانی مواجه شد و در حالی که بازیکنان قشقایی اعتقاد به پنالتی داشتند، داور مدافع خاطی را کارت قرمز جریمه و خطا را پشت محوطه اعلام کرد که این فرصت نیز از دست رفت.
در دقیقه 75 ارسال ضربه آزاد توسط آزادمنش، با ضربه سر رضا مرادی به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
چهار دقیقه بعد، بهترین بازیکن چند بازی اخیرقشقایی اخراج شد. مرتضی سنجانکی در پی درگیری با بازیکن چوکا، از داور مسابقه کارت قرمز دریافت کرد و با عصبانیت از بازی خارج شد.
در ادامه تیم قشقایی چندان با برنامه کار نکرد و نتوانست موقعیت چندان خطرناکی روی دروازه حریف خلق کند. آنها وارد محوطه جریمه می شدند اما نمی توانستند ضربه نهایی را خوب بزنند. اما بالاخره در دقیقه 94 حملات قشقایی نتیجه داد و مدافع چوکا مرتکب خطای پنالتی شد. امین هاشمی فرد پشت توپ قرار گرفت و با زدن ضربه ای بی نقص، یک امتیاز این مسابقه را برای قشقایی نگه داشت و دو امتیاز هم از چوکا گرفت تا عملاً یک گل سه امتیازی برای تیمش به ثمر رسانده باشد.
بدین ترتیب بازی با تساوی یک - یک به پایان رسید. قشقایی 18 امتیازی شد و در همان رتبه سیزدهم باقی ماند. چوکا هم 15 امتیازی شد اما از رتبه شانزدهم تکان نخورد.
تیم فجر شهیدسپاسی شیراز هم که به بوشهر رفته بود، در مقابل شاهین این شهر با تساوی بدون گل به کار خود پایان داد و یک پله سقوط در جدول را تجربه کرد. دیروز نبرد تیم های هوادار و مس کرمان برنده نداشت و شهرداری آستارا هم نتوانست در زمین گل ریحان البرز پیروز شود تا اختلاف فجر با صدرنشینان حفظ شود، اما تیم استقلال خوزستان سه بر یک نود ارومیه را شکست داد و به رتبه سوم جدول صعود کرد. در این مسابقه محمد زینالی مدافع نود در دقیقه 48 از بازی اخراج شد. امیرحسین نوایی در دقیقه 66 استقلال را پیش انداخت. در دقیقه 83 محمد رستمی زاد گل تساوی نود را وارد دروازه آبی پوشان کرد اما فرشاد جانفزا در دقیقه 94 از روی نقطه پنالتی و بهروز بارانی در دقیقه 98 دو گل دیگر برای استقلال خوزستان به ثمر رساندند تا تیم امیر خلیفه اصل 26 امتیازی شود و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به فجر شهیدسپاسی، در رتبه چهارم بایستد.
در دیدار گل ریحان البرز و شهرداری آستارا هم ابتدا امید جهانبخش در دقیقه 34 تیم مازیار مهاجر را پیش انداخت اما سعید دلاور در دقیقه 45 بازی را به تساوی کشاند. شاگردان پایان رأفت با این تساوی 28 امتیازی شدند و رتبه دوم را حفظ کردند. 
در دیدار دو تیم مدعی هوادار تهران و مس کرمان هم مجتبی محبوب مجاز در دقیقه 30 یک ضربه پنالتی را برای شاگردان رضا عنایتی از دست داد تا دو امتیاز حساس برای این تیم تهرانی از دست برود.
دیدار خیبر خرم آباد و خوشه طلایی ساوه هم با تساوی یک - یک به پایان رسید. ملوان با تک گل دقیقه 71 عیسی پرتو از سد پارس جنوبی جم گذشت. دیدار آرمان گهر سیرجان و استقلال ملاثانی هم با تساوی دو - دو به پایان رسید. این بازی تا دقیقه 71 با تساوی بدون گل در جریان بود. در این دقیقه علی وزیری پناه از روی نقطه پنالتی تیم سیرجانی را پیش انداخت. شش دقیقه بعد، سجاد عبدویی از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند و توفیق ربیعی در دقیقه 88 گل دوم میهمان را به ثمر رساند. اما یک دقیقه بعد، بهمن کامل گل دوم شاگردان قاسم شهبا را به ثمر رساند و بازی با تساوی دو - دو به پایان رسید.
اما جالب ترین اتفاق در بابل رخ داد. تیم بادران تهران که به مازندران رفته بود، در دقایق 4 و 34 توسط ایمان اکبری و ابوالفضل بابایی به گل رسید و نیمه اول را با پیروزی دو بر صفر مقابل شاگردان نادر دست نشان به سود خود پایان داد. اما در نیمه دوم همه چیز تغییر کرد. رایکا در دقایق 52 توسط امین رضایی و 68 و 90 توسط صیاد کوکبی به گل رسید تا یک پیروزی درخشان نصیب مازندرانی ها شود.
در پایان هفته شانزدهم تیم مس کرمان با 29 امتیاز صدرنشین است، شهرداری آستارا با 28 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و سه تیم هم امتیاز استقلال خوزستان، فجر شهیدسپاسی شیراز و هوادار تهران با 26 امتیاز، دوم تا پنجم هستند. 
هفته هفدهم این رقابت ها روز یکشنبه هفته آینده برگزار می شود. قشقایی در جم میهمان پارس جنوبی خواهد بود و فجر شهیدسپاسی در شیراز به مصاف گل ریحان البرز خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی