[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

برنامه ای جامع برای دوران پساکرونا پیش بینی کرده ایم، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین
یکی از رشته هایی که بیش از سایرین از کرونا آسیب دیده، رشته بدنسازی و پرورش اندام است. باشگاه های این رشته با ریزش شدید ورزشکاران مواجه شدند و ضربه زیادی به لحاظ مالی متحمل شدند. چندماهیست که باشگاه ها دوباره باز شده اند اما با توجه به اینکه تمام مسابقات و تورنمنت ها لغو شد، همه ورزشکاران از لحاظ آمادگی جسمانی هم با افت مواجه شدند. 
محمدعلی فرهنگ مهر به عنوان رئیس اداره ورزش و جوانان شهر شیراز، چندی پیش برای جبران بخشی از آسیب های اقتصادی ناشی از کرونا به باشگاه های ورزشی، اعلام کرد که مجوز افزایش 30 درصدی شهریه به باشگاه ها داده شده، اما همین افزایش هم نمی تواند جبران کننده حتی نیمی از مشکلات آنها باشد.
جالب اینجاست که فرهنگ مهر، خود رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام فارس هم هست، یعنی پس از قبول سمت ریاست اداره ورزش و جوانان شیراز، هنوز هیأت بدنسازی را رها نکرده و به کار خود ادامه می دهد. او درباره وضعیت این رشته ورزشی در حال حاضر می‌گوید: همانطور که می دانید، وضعیت کرونا کل ورزش و رشته های ورزشی را تحت تأثیر خود قرار داد. در این میان، رشته بدنسازی و پرورش اندام آسیب بیشتری هم دید. چون خاستگاه و زادگاه این رشته از باشگاه های بخش خصوصی بوده است.
فرهنگ مهر افزود: متأسفانه پس از شیوع کرونا، ما با یک توقف طولانی مدت در کار باشگاه ها مواجه شدیم. این باشگاه ها چندین ماه تعطیل بودند و آسیب زیادی را متحمل شدند، اما با تدبیر بزرگان و اندیشمندان کشور، درجه بندی باشگاه های ورزشی در زمینه کرونا، از چهار به دو تغییر کرد و این امر موجب شد تا باشگاه های بدنسازی علی رغم همه مشکلات، بتوانند با درصدی از ظرفیت خودشان، فعالیت را از سر بگیرند.
رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان فارس افزود: طی یک سال گذشته که کرونا بر فضای کشور و جامعه ورزش حاکم شد، با وجود تمام آسیب های جبران ناپذیری که داشت، فرصتی برای برنامه ریزی و تدوین برنامه های راهبردی هیأت برای سال آینده ایجاد کرد. 
ما با امید به ریشه کن شدن کرونا در سال آینده، برنامه های بسیار جامع و کاملی را در ابعاد مختلف در نظر داریم و پیش بینی کرده ایم. چه در بُعد قهرمانی و چه در زمینه استعدادیابی، می خواهیم زمینه را برای رشد هر چه بیشتر و تکامل این رشته ورزشی در استان فارس فراهم کنیم.
وی ادامه داد: ما قصد داریم تیم هایی را روانه مسابقات لیگ کنیم. با توجه به تدابیر و تفکرات خوب آقای دکتر نصیرزاده ریاست فدراسیون که فردی جوان، خلاق و با دانش هستند، ما در آینده از استان فارس چند تیم لیگی در رشته های مختلف و در رقابت های کشوری خواهیم داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی