[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

وزیر آموزش‌وپرورش: تجربه‌های آموزش در دوران کرونا مستندسازی شود، روزنامه شیراز نوین

زیر آموزش و پرورش اعلام کرد: جمع‌آوری شواهد و مستندات از آموزش در دوران کرونا بسیار اهمیت دارد و این وضعیت باید مستندسازی و از تجربه‌های آن در آینده بهره گیری شود.
به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاحیه همایش ملی آموزش در دوران همه‌گیری کرونا (فرصت‌ها، چالش‌ها و دستاوردها) در شیراز، عنوان کرد: فهم زیست‌بوم جدید آموزش نیاز اساسی آموزش و پرورش در دوران همه‌گیری کروناست.
او که سخنانش را خطاب به همایش از طریق فضای مجازی بیان می‌کرد، افزود: این بیماری مانع از حضور دانش‌آموزان در مدارس شد که در نظام آموزشی رویدادی عظیم است و موجب افزایش فشار بر همه نظام آموزشی می‌شود؛ زیرا هیچکس آمادگی چرخش از آموزش رو در رو به آموزش مجازی را نداشت.
حاجی میرزایی بیان داشت: این موضوع نیازمند توانایی‌های ویژه و انگیزه مؤثر بود، آن هم برای نظامی که دهه‌ها ساختار خود را بر اساس روشی معین پایه‌ریزی کرده بود.
وی ادامه داد: این تغییرات چشم‌گیر همزمان با افزایش نگرانی‌ها از وضعیت سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان، همه ارکان آموزش را متأثر کرد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه محدودیت تعاملات اجتماعی، ارتباط با همسالان ‌و کاهش تحرک جسمی عوارض نگران کننده‌ای را برای دانش‌آموزان پدید آورده است، عنوان کرد: این در حالی است که شرایط خانواده‌ها یکسان نیست و افرادی که در وضعیت نامناسب‌تری هستند، آسیب‌های جدی تری می‌بینند.
وی با اشاره به اینکه معلمان در این دوران می‌بایست وارد عرصه آموزش مجازی می‌شدند، افزود: این مهم نیازمند سازوکارهای متفاوتی بود و به این پرسش‌ها پاسخ می‌داد که معلمان، دانش‌آموزان، استان‌ها و ستاد آموزش تا چه حد آماده‌اند.
همایش ملی آموزش در دوران همه‌گیری کرونا (فرصت‌ها، چالش‌ها و دستاوردها) که دیروز چهارشنبه در شیراز آغاز شده است، به مدت دو روز ادامه می‌یابد و امروز به کار خود پایان خواهد داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی