[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

فرهنگ شیراز پذیرای فناوری‌های نوین است، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه از دیرباز شیراز مکان مناسبی برای توسعه صنایع الکترونیک شناخته شد، تأکید کرد که فرهنگ شیراز پذیرای فناوری‌های نوین است.
به گزارش ایسنا، دکتر امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری فارس در شیراز، به تشریح دستاوردهای وزارت ارتباطات و تحلیل موانع توسعه الکترونیک پرداخت.
ناظمی گفت: زمانی برای توسعه اینترنت کشور دو انتخاب داشتیم؛ اینترنت کم کیفیت برای تعداد زیادی از افراد، یا اینترنت باکیفیت برای تعداد کم. ولی امروز دسترسی به اینترنت پرسرعت خصوصاً در روستاها بسیار توسعه یافته است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: یادمان نرود که یک زمانی وزیر ارتباطات این کشور می‌گفت اینترنت ۱۲۸ کیلوبایت برای مردم کافی است و اینترنت ۳G و ۴G را منع کردند. وی قوانین، مشکلات بانکی فرامرزی و عدم علاقه‌مندی سازمان‌های دولتی برای استفاده از پلت‌فرم‌های نو را از مشکلات اصلی در مسیر توسعه شرکت‌های نوپا برشمرد و افزود: هیچ کدام از شرکت‌های بزرگ حوزه دیجیتال کشور از پارک‌های علم و فناوری رشد نکردند و متأسفانه این کمبود داستان موفقیت موجب دلسردی شرکت‌های نوپا در پارک‌های علم و فناوری می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی