[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

ایجاد کشتارگاه صنعتی در اولویت باشد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری گراش، مجید غلام‌پور فرماندار گراش به همراه دادستان و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان با حضور در كشتارگاه دام این شهر از بخش‌های مختلف آن بازدید و نحوه كار در این مكان را بررسی كرد. مجید غلام‌پور فرماندار گراش در جریان این بازدید بر لزوم تکمیل زیرساخت‌های کشتارگاه در این شهرستان تأکید کرد و اظهار داشت: تأمین امنیت غذایی و توجه به سلامت مردم یک ضرورت اساسی است که در دستور کار قرار دارد. مجید غلام‌پور افزود: با توجه به اینکه این کشتارگاه تنها کشتارگاه دام شهرستان است، می‌بایست نواقص فنی و بهداشتی آن در اسرع وقت برطرف شود تا ضمن ارائه خدمات مناسب از بروز برخی مشکلات ناشی از ذبح دام در خارج از محیط کشتارگاه جلوگیری شود. 
فرماندار گراش گفت: در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا لازم‌ است کلیه پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها رعایت شود تا مشکلی در تأمین سلامت مردم‌ ایجاد نشود.
وی با اشاره به جایگاه گراش در حوزه دام پروری و فرآورده‌های گوشتی بر احداث كشتارگاه صنعتی در این شهرستان تأكید كرد و افزود: ایجاد كشتارگاه صنعتی یكی از نیازهای ضروری شهرستان برای افزایش بهداشت و امنیت غذایی است که از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی باید دنبال شود، غلام‌پور اضافه کرد: باید آثار منفی مصرف گوشت دام به‌ صورت کشتار غیرمجاز و خارج از کشتارگاه توسط متولیان برای مردم شهرستان به طور گسترده اطلاع‌رسانی شود. فرماندار و دادستان به همراه اعضای کارگروه سلامت و تأمین امنیت غذایی از بخش‌های مختلف کشتارگاه بازدید کردند و ضمن بررسی مسائل بهداشتی و دامپزشکی از نزدیک در جریان مشکلات و نحوه فعالیت این مرکز قرار گرفتند.


سارق سیم و کابل مخابرات روانه زندان شد
فرمانده انتظامی شهرستان «كوه چنار» از دستگیری یک سارق سیم و کابل‌های مخابرات با 21 فقره سرقت خبر داد. سرهنگ دوم لطف الله محمدی در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: پس از وقوع چند فقره سرقت سیم و کابل‌های مخابرات در سطح شهر و ادارات دولتی، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت. وی تصریح کرد: با تلاش‌های شبانه روزی مأموران پلیس و به‌کارگیری گشت‌های محسوس و نامحسوس، در این خصوص یکی از سارقان سابقه دار شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد. فرمانده انتظامی شهرستان كوه چنار گفت: متهم در تحقیقات پلیسی به 21 فقره سرقت سیم و کابل‌های مخابرات در محدوده شهر کوه چنار اعتراف کرد. سرهنگ محمدی با بیان اینکه در این راستا سارق پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و از آن طریق روانه زندان شد، افزود: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت افراد مخل نظم و امنیت، موضوع را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی