[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

ساخت‌وسازهای بدون نشان، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس شورای اداری شهرستان شیراز در بازدید میدانی از سکونتگاه‌های غیررسمی و همچنین روستاهای اطراف شهر شیراز که با هدف بررسی وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز و با حضور بحرینی دادستان مرکز استان و معاونان، شهردار شیراز و معاونان، مدیرکل دفتر فنی استانداری، فرمانده منطقه انتظامی شیراز، فرمانده قرارگاه احمد بن موسی(ع) سپاه شیراز و جمعی از مدیران شهرستان و استان و دهیاران صورت گرفت، خاطرنشان کرد: شناسایی متخلفان در تفکیک و فروش غیرقانونی اراضی و معرفی آنان به دادستانی و فرمانداری در حال حاضر یک اولویت و ضرورت است.
فرماندار شیراز در نشست اضطراری که به دنبال بازدید میدانی از سکونتگاه‌های غیررسمی و اراضی حومه شهر در محل فرمانداری شیراز برگزار شد، از تشکیل کمیته دائمی جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز با مدیریت دفتر فنی استانداری و دبیری فرمانداری با حضور نمایندگانی از دادستانی، شهرداری، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و اوقاف و امور خیریه در شهرستان شیراز خبر داد.
محمدرضا امیری تصریح کرد: کمیته مذکور هر دو هفته یک بار برای بررسی مشکلات ساخت و سازهای غیرمجاز تشکیل جلسه خواهد داد و تمامی موارد شناسایی شده، مورد ارزیابی و واکاوی قرار خواهد گرفت. 
فرماندار شهرستان شیراز بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده‌های ارسالی از سوی شهرداری، امور اراضی و راه و شهرسازی، از سوی کمیسیون ماده ۹۹ و همچنین محاکم قضائی و برخورد قاطع با متخلفان تأکید کرد.
بحرینی دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز در این نشست، وضعیت باغ شهری‌ها و تفکیک و ساخت و سازهای غیرمجاز زمین‌های زراعی با هدف تغییر کاربری را نگران کننده توصیف کرده و سامان‌دهی مشاوران املاک غیرمجاز منطقه را ضروری دانست. 
دادستان مرکز استان از عدم واگذاری انشعابات باغ شهری‌های غیرمجاز و برخورد قضائی با مدیران متخلف در این حوزه خبر داد و خاطرنشان کرد: پلمب بنگاه‌های املاک غیرمجاز و متخلف، توسط اتحادیه مشاوران املاک در دستور کار قرار خواهد گرفت.
همچنین در این نشست مدیرکل دفتر فنی استانداری اظهار داشت: با تأکیدات استاندار محترم و با هدف سامان‌دهی ساخت‌وساز‌های مجاور روستاهای اطراف شیراز، طرح‌های هادی این روستاها بازنگری و برخی مناطقی که خارج از طرح هادی ایجاد شده‌اند، با رعایت الزاماتی که حداقل شرایط را داشته باشند، به طرح هادی الحاق خواهند شد. جمشیدی در بخش دیگری نیز اظهار داشت: به منظور پاسخ به نیاز مسکن، مناطق مستعد ایجاد محیط مسکونی شناسایی و به این منظور اختصاص داده خواهد شد.
 در این نشست، اسکندرپور شهردار شیراز نیز با اشاره به وسعت حریم شهر شیراز، از دشواری‌های کنترل ساخت و ساز در این محدوده وسیع سخن گفت و خواستار مشارکت همه دستگاه‌های مسئول در امر کنترل ساخت و ساز و حفظ اراضی زراعی و باغات شد و اظهار داشت: شهرداری آمادگی لازم برای سامان‌دهی حریم شهر را دارد.
امامی، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز ضمن ابراز نگرانی از وضعیت پیش آمده در حاشیه شهر شیراز و روستاهای اطراف بر ضرورت حمایت جدی و اختصاص امکانات کافی از سوی شهرداری و سایر دستگاه‌ها برای کنترل وضعیت موجود تأکید کرد.
شایان ذکر است از دیگر تصمیمات این بازدید، شناسایی افراد سودجو و فرصت طلب که اقدام به تفکیک و فروش غیرمجاز اراضی می‌نمایند، توسط پلیس امنیت اقتصادی و قرارگاه احمد بن (ع) بسیج سپاه پاسداران و معرفی آنان به فرمانداری و دستگاه قضائی بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی