[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: همگان موظف به حمایت از فضای سبز و گسترش آن هستند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به نام گذاری پانزدهم اسفند به عنوان روز درخت‌کاری در تقویم رسمی کشور گفت: با توجه به اهمیت و نقش فضای سبز در پاکی هوا، همه ما وظیفه داریم که از فضای سبز و گسترش آن حمایت و حفاظت کنیم.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز افزود: در مقطعی امام جمعه فقید شیراز، مرحوم آیت‌الله محمد صادق حائری شیرازی یک کار بسیار ارزشمند در این شهر انجام داد و آن ایجاد فضای سبز در نقاط مختلف این شهر در حد گسترده بود.
وی ادامه داد: البته این اقدام برخی حواشی هم پیدا کرده که ما بنا نداریم از کار خلاف قانونی که برخی مرتکب شده‌اند دفاع کنیم، اما کار او غیرقانونی نبوده و چیزی هم برای خودش نخواسته است.
امام جمعه شیراز بیان کرد: با این کار مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی، پنج هزار هکتار به فضای سبز این شهر اضافه شد و یکی از دلایل اینکه امروز بر خلاف برخی دیگر شهرها در شیراز هوای پاک تنفس می‌کنیم، همین اقدام است.
آیت‌الله دژکام اظهار داشت: امروز این فضای سبز ایجاد شده با هزینه مردم و توسط آنان نگهداری و حفظ می‌شود و هیچ بار مالی هم برای دولت ندارد.
وی اضافه کرد: در این بین اگر کسی کار خلافی انجام داده و تصرفی کرده باید به قانون ارجاع داده شود و ما هیچ گاه از کار غیرقانونی دفاع نمی‌کنیم.
امام جمعه شیراز گفت: اما آنچه در این جریان انجام شده کاملاً قانونی است و حتی قاضی نیز مجدداً حکم قانونی بودن آن را صادر کرده است.
آیت‌الله محمد صادق (محی‌الدین) که ۱۲ بهمن ۱۳۱۵ خورشیدی در شیراز تولد یافت، پس از شهادت آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب به دست منافقان در آذرماه ۱۳۶۰ از سوی امام خمینی(ره) به عنوان نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز منصوب شد و این مسئولیت تا سال ۱۳۸۷ ادامه داشت. وی در بیست و نهم آذرماه سال ۱۳۹۶ در قم دار فانی را وداع گفت.
نماینده ولی فقیه در فارس در بخش دیگری از خطبه‌ها، با اشاره به ۲۵ رجب (نوزدهم اسفندماه ۹۹) سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) گفت: باید برای عزاداری در روز شهادت این امام بزرگوار برنامه داشته باشیم و با توجه به موضوع شیوع کرونا رعایت دستورالعمل‌ها و در چهارچوب ‌موازین بهداشتی به ساحت ایشان عرض ادب کنیم.
آیت‌الله دژکام افزود: همه مؤمنان، فعالان فرهنگی و ارادتمندان به اهل بیت(ع) به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که ملموس و مشهود باشد.
وی ادامه داد: این روشنفکرزدگی‌ها را که عده‌ای به آن گرفتار هستند، کنار بگذارید و مطمئن باشید اگر خالصانه، در خانه آن بزرگواران را بزنیم خداوند هرآنچه بخواهیم را به ما عنایت خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی