[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

تثبیت مالکیت اراضی ملی با هدف قطع ید متعرضان به حقوق بیت‌المال، روزنامه شیراز نوین

نشست مشترک مدیران کل ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی فارس با هدف تسریع در فرایند تثبیت اراضی ملی استان برگزار شد. در این نشست مشترک مدیرکل ثبت فارس روحیه جهادی و تلاش حداکثری کارشناسان ثبت و منابع طبیعی فارس در سال جاری را همسو با مفاد مندرج در سند تحول قضائی، سیاست‌های تحولی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ضمانت بخش اجرای بهینه تفاهم نامه‌های منعقده این دو سازمان برشمرد و بر لزوم استمرار تعامل این مجموعه‌ها تا مستندسازی اراضی ملی و قطع ید متعرضان به این اراضی تأکید نمود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس با حضور مدیرکل و جمعی از دیگر مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در اداره کل ثبت این استان مباحث فی‌مابین و پیشرفت کمی و کیفی امور مشترک در راستای تفاهم نامه‌های منعقده فی‌مابین این ادارات بررسی گردید.
در این نشست سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت این استان روحیه جهادی و تلاش حداکثری کارشناسان ثبت و منابع طبیعی فارس در سال جاری را همسو با مفاد مندرج در سند تحول قضائی، سیاست‌های تحولی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ضمانت بخش اجرای بهینه تفاهم نامه‌های منعقده فی‌مابین این دو سازمان برشمرد.
وی تثبیت 3میلیون و 600هزار هکتار از اراضی ملی استان از ابتدای امسال تاکنون را امری ارزشمند در اجرای بهینه قانون جامع حدنگار عنوان داشت و افزود: با التفات به این که ایجاد نظم حقوقی لازم در زمینه مالکیت اراضی ملی مستلزم تثبیت این اراضی است، بر همین اساس تداوم تعامل ادارات ثبت و منابع طبیعی پیش شرط اجرای بهینه این فرایند می‌باشد و به همکاری‌های مشترک تا نیل به اهداف سازمانی و حفظ و حراست کامل از بیت المال استمرار خواهیم بخشید.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان افزود: نظر به اهمیت تثبیت اراضی ملی و تخصیص بودجه سازمانی نسبت به اجرای بهینه طرح فوق تسریع در بررسی نقشه‌های تهیه شده توسط کمیته فنی ممیزی اداره کل منابع طبیعی فارس به منظور سرعت بخشی به فرایند تثبیت و صدور اسناد مالکیت ملی ضرورت می‌یابد و بر همین اساس خواستار تحویل نقشه‌های تهیه گردیده در حداقل زمان ممکن می‌باشیم.
هاشمی حرکت در مسیر تثبیت مالکیت اراضی ملی را مهم‌ترین راهکار در جهت قطع ید متعرضان به حقوق بیت المال برشمرد و این امر را مستلزم تداوم همکاری مجوعه ثبت و منابع طبیعی دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی