[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

شهردار شیراز : شادابی شهر به رضایتمندی شهروندان وابسته است، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- سمیرا مولودی
سومین مراسم افتتاح پروژه‌های شهرداری شیراز در سال 96 با افتتاح 3 پروژه زیست محیطی و عمرانی با اعتبار 140 میلیارد ریال با حضور شهردار شیراز و اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، شهردار شیراز با بیان اینکه مسایل زیست محیطی یکی از معیارهای شهر پایدار و توسعه‌یافته است‌، گفت: هر چه میزان رضایتمندی شهروندان افزایش یابد، شهر شاداب‌تر می‌شود و در سلامت جسم و روح مؤثر خواهد بود.
علیرضا پاک فطرت در تشریح پروژه بوستان سجادیه اظهار داشت: هدف از اجرای این پروژه تحکیم بنیان خانواده و افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد فضایی مناسب جهت گذران اوقات فراغت شهروندان در محیطی آرام است. این پروژه در امتداد رودخانه چنارراهدار و نزدیک به ارتفاعات و طبیعت زیبای جنوب منطقه به مساحت 12هزار متر مربع و با هزینه اجرا و تملک 39 میلیارد ریال در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
او در ادامه برنامه‌های افتتاح و در تشریح پروژه دوم اذعان داشت: باغ خانواده سبحان از دیگر پروژه‌هایی است که با هدف حفظ فضای سبز موجود و افزایش سرانه فضای سبز امروز افتتاح می‌شود.
شهردار شیراز افزود: این پروژه به مساحت 5 هزار متر مربع و با هزینه اجرا و تملک 25 میلیارد و 800 میلیون ریال جهت گذران اوقات فراغت خانواده ها به بهره‌برداری می‌رسد.
پاک فطرت با بیان اینکه اهالی منطقه ۹، دو سال پیش دچار مشکلاتی بودند‌، عنوان کرد: این تهدیدات امروز تبدیل به فرصت شده است. از اهالی خواهشمندم در حفظ و حراست این فضاها کوشا باشند.
 او افزود: مردم فهیم شیراز در انقلاب سهم دارند و مردم بافرهنگی هستند. هدف از افتتاح چنین فضاهایی تکریم شهروندان و انسجام نظام اجتماعی خانواده‌ها است. می بایست فضاهایی در شهر باشد تا خانوده ها بتوانند یک روز خود را در کنار یکدیگر بگذرانند.
شهردار شیراز یادآور شد: حدود 5 سال گذشته در میانرود مردم درخواست داشتند برای عبور و مرورشان یک پل احداث شود، امروز 5 پل روی رودخانه میانرود احداث شده است.
در ادامه بولوار 45 متری فرزانگان نیز با هدف کاهش 7 کیلومتری مسیر تردد کامیون‌های سنگین به داخل شهرک بهاران و در راستای رضایتمندی شهروندان با اعتباری بالغ بر 75.2 میلیارد ریال افتتاح شد.
رضا محمدیان عضو شورای شهر شیراز در این مراسم با اشاره به تحولات ایجاد شده در پروژه‌های عمرانی شهر و به سرانجام رسیدن این پروژه ها طی سال گذشته و امسال گفت: این امر نتیجه تعامل خوب شورا و شهرداری است.
او در ادامه افزود: اگر این تعامل بین شورا و شهرداری نبود، هرچه فعالیت صورت می‌گرفت به نتیجه نمی‌رسید.
محمدیان یادآور شد: اگر کسی پس از 4 الی 5 سال به شیراز سفر کند متوجه تغییرات رخ داده می‌شود علی رغم اینکه محرومیت هنوز هم در شیراز وجود دارد. در ضمن طی چند روز آینده شاهد افتتاح پل کابلی ولی عصر خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی