[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

صدور احکام جدید همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا چند روز آتی، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن بیان اینکه با نظر مثبت دولت و مجلس مقرر شده ۹۰هزار میلیارد تومان در قالب بند واو تبصره ۲ بودجه ۱۴۰۰ به سازمان پرداخت شود، بابت رد دیون دولت به تأمین اجتماعی گفت: محاسبات مرحله دوم همسان سازی حقوق‌ها و تدوین فرمول‌ها در کانون بازنشستگی در جریان است تا طی چند روز آینده اعمال و مرحله دوم را اجرا کنیم.
به گزارش ایسنا، مصطفی سالاری در نشستی خبری با بیان اینکه در مردادماه جاری به پشتوانه ۳۲هزار میلیارد تومان وصول مطالبات از دولت متناسب سازی را اجرا و احکام جدید صادر شدند و پرداختی‌ها صورت گرفت، گفت: افزایش ما نسبت به اسفند ۹۸ حدود ۴۹ درصد بود. البته در مهرماه صندوق‌های بازنشستگی دیگر افزایش دوباره حقوق داشتند که اعتراضاتی را به دنبال داشت و فاصله ایجاد کرد و نیاز بود دوباره پیگیری کنیم تا متناسب سازی مرحله دوم را انجام دهیم.
وی ادامه داد: دقایق پیش از مجلس پیگیر بودم و نتیجه این بود که با نظر مثبت دولت و مجلس ۹۰هزار میلیارد تومان در قالب بند واو تبصره ۲ بودجه ۱۴۰۰ پرداخت شود که در صحن هم رأی گرفته که بابت رد دیون دولت به ماست. محاسبات مرحله دوم و تدوین فرمول‌ها در کانون بازنشستگی در جریان است تا طی چند روز آینده اعمال و مرحله دوم را اجرا کنیم. سالاری افزود: اگر مقدمات طی چند روز آینده زمان ببرد، حتماً علی الحساب پرداختی در اسفند بابت مرحله دوم داریم تا کارهای نرم افزاری و سایر اقدامات انجام شود و همه اینها ظرف چند روز انجام می‌شود. 
وی اعلام کرد که تاریخ اجرا و احکام اول اسفند خواهد بود منتها علی الحساب خواهد بود و ظرف چند روز آینده صدور احکام را انجام می‌دهیم.
سالاری درباره اینکه آیا بازنشستگان ۹۹ شامل متناسب سازی مرحله دوم می‌شوند، گفت: طبق فرمول، برای مرحله اول چون در سال ۹۹ بودیم، کسانی که تا آخر سال ۹۸ بازنشسته می‌شدند را شامل می‌شد؛ اما در سال ۱۴۰۰ بازنشستگان ۹۹ هم برای مرحله دوم متناسب سازی شامل می‌شوند و دغدغه نداشته باشند.
سالاری در ادامه در پاسخ به اینکه چه میزان از اعتبار مصوب بابت رد دیون دولت به تأمین اجتماعی مربوط به متناسب سازی حقوق بازنشستگان است، گفت: ۹۰هزار میلیارد تومان بابت رد دیون و پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و از لحاظ مالی این امکان را فراهم می‌کند که بتوانیم بخشی از این اعتبار را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان هزینه کنیم.
وی درباره پیشنهاد تأمین اجتماعی برای افزایش دستمزد ۱۴۰۰ عنوان کرد: مرجع تصمیم گیر در این خصوص شورای عالی کار است و سازمان تأمین اجتماعی حتی در آن عضویت ندارد به همین دلیل نمی‌توانیم میزان دقیقی را پیش بینی و اعلام کنیم. 
سالاری افزود: اما با توجه به میزان تورم و همچنین سبد هزینه خانوار باید افزایش‌ها مشخص شود که اقدامی است سه جانبه که در آن تصمیم گیری می‌شود و قطعاً مصالح کلی جامعه کارگری مدنظر قرار می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی