[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

به عهد سازندگی با مردم وفاداریم، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت شهرداری شیراز عملیات آغاز کاشت فضای سبز در پیاده راه ورزش و سلامت شهرداری منطقه دو برگزار شد. این مراسم ظهر دیروز شنبه ۱۶ اسفندماه با حضور شهردار شیراز و جمعی از مدیران شهری و با حضور فرمانده ناحیه بقیه‌الله(عج) شیراز و همراهی اصحاب رسانه در بلوار احمد بن موسی(ع) شیراز برگزار شد.
 بهترین‌ها برای جنوب شیراز
شهردار شیراز در این مراسم گفت: در شرایط بد اقتصادی امروز بیش از ١۵٧ پروژه کلان در شهر شیراز در حال اجراست. حیدر اسکندپور با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه اکثر فضاهای سبز معابر و میادین شهر طی سال‌ها تخریب شده بود، در بدو ورود به شهرداری یکی از مواردی که در اولویت کاری خود قرار دادیم احیای فضای سبز با اولویت بندی معابر اصلی، فرعی و سایر مناطق بود که در این راستا اتفاقات بسیار خوبی در شهر رخ داد و شاهد فعالیت خوبی در حوزه فضای سبز شهری بودیم. وی اظهار داشت: متأسفانه در سال‌های گذشته شاهد تخریب گسترده باغ‌ها و فضای سبز شهر بودیم؛ به گونه ای که حجم باغ‌های قصردشت از یک هزار هکتار بعد از انقلاب در طی چند دهه به ٧٠٠ هکتار کاهش یافته و چند ده هکتار از این فضاها تخریب شده و احیای این باغ‌ها از اولویت‌های شهرداری شیراز است. حیدر اسکندرپور افزود: نگاه ما به کل شهر یکسان است و در حال حاضر در همین منطقه شهرداری بیش از ٤٠٠میلیارد تومان پروژه در این منطقه از کلان‌شهر شیراز در حال اجراست که بی سابقه محسوب می‌شود و تنها هزینه ساخت تقاطع غیرهم‌سطح مدافعان سلامت بالغ بر ٢٠٠میلیارد تومان است.
 میزبانی از فجر 1400
اسکندرپور تصریح کرد: ما از وضعیت بد اقتصادی مردم مطلع هستیم اما در بخش اقتصادی کاری از دست شهرداری برنمی‌آید که برای مردم انجام دهد؛ اما عهد بستیم تا زمانی که در شهرداری مشغول به خدمت هستیم، به اندازه توان خود برای امیدواری مردم به آینده شهر و کشور تلاش کنیم و حتی در همین شرایط سخت بیش از ١٥٧ پروژه شاخص در این کلان‌شهر در حال اجراست. شهردار شیراز گفت: اگر زمانی از من بپرسند مهم‌ترین پروژه‌ای که طی این مدت کار کردید چه بود، پردیس سینمایی پارک جوان در کنار میدان کوزه‌گری یکی از آنهاست و به صراحت امروز می‌توانیم به تهران اعلام کنیم که در صورت افتتاح، این پردیس سینمایی می‌تواند میزبان جشنواره فیلم فجر سال ۱۴۰۰ باشد و پیشرفته‌ترین تجهیزات سینمایی را برای استقرار در پردیس سینمایی جوان که دارای ٥ سالن است، خریداری خواهیم کرد.
 پروژه‌های شهرداری رشد مثبت دارند
شهردار منطقه دو شیراز نیز در این مراسم گفت: ساخت یک زمین چمن، پردیس سینمایی جوان، فرهنگ‌سرا، طراحی یک پارک ٥ هکتاری که به زودی کلنگ آن به زمین زده می‌شود و احداث اولین مجموعه فرهنگی و و ورزشی ویژه بانوان، از جمله پروژه‌های شاخص در این منطقه است. غلامرضا شهریاری افزود: این در حالی است که ساخت بسیاری از این پروژه‌ها با دست خالی در دستور اجرا قرار گرفت ولی خوشبختانه امروز از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار هستند. فرمانده ناحیه بقیه‌الله(عج) شیراز نیز در این مراسم گفت: قرارگاه شهید اسکندری در مجموعه سپاه راه‌اندازی شده تا بتوانیم ما هم سهمی در کمک‌رسانی در مناطق محروم شیراز داشته باشیم.
 همیاری قرارگاه شهید اسکندری با مردم
در ادامه این سرهنگ پاسدار مجید علیپور گفت: قرارگاه مردم یاری شهید اسکندری همگام با دستگاه‌های خدمات رسان همچون شهرداری، تلاش خواهد کرد تا بخشی از مشکلات مردم را رفع کند. وی اظهار داشت:در حال حاصر تعامل خوبی با تشکل‌های مردمی داریم و حتماً با کمک شهرداری می‌توانیم در خدمت رسانی بهتر به مردم منطقه موفق عمل کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی