[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

واکسیناسیون کرونا بر دو اصل سرعت و دقت استوار است ، روزنامه شیراز نوین


در دویست و هفتاد و هفتمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس، ثبت داده‌های مربوط به واکسیناسیون کرونا در سامانه‌های آماری، مورد تأکید قرار گرفت.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه در نشست دیروز با بیان اینکه از ابتدای آغاز اپیدمی کرونا تاکنون، فارس در ثبت داده‌های مربوط به این بیماری، در بستر سامانه‌های اطلاعاتی پیشتاز بوده است، گفت: داده‌های ثبت شده در این سامانه‌ها طی یک سال اخیر، در مدیریت بهتر بیماری بسیار کارآمد بوده و توانسته مجموعه مدیریتی سلامت فارس را برای تصمیم گیری در این شرایط بحرانی یاری رساند. دکتر «مهرزاد لطفی» ادامه داد: واکسیناسیون کرونا نیز در شرایط حاضر، یکی از اولویت‌های مهم نظام سلامت کشور و ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا محسوب می‌شود که لازم است تدابیر لازم برای اجرای موفق آن اندیشیده شود.
او با تأکید بر رعایت دو اصل دقت و سرعت در ادامه واکسیناسیون کرونا در استان، پیش بینی بستر آماری برای ثبت صحیح داده‌های مربوط به افراد دریافت کننده و عوارض احتمالی را در دستور کار اعضای این ستاد قرار داد.
رئیس دانشگاه همچنین با پیگیری میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و بستری بیماران در بخش‌های عادی و ویژه، نسبت به خطر اوج گیری دوباره بیماری در استان، هشدار داد.
دکتر لطفی با اشاره به نزدیک بودن تعطیلات نوروزی، از اعضای ستاد خواست تا تدابیر لازم برای آمادگی مراکز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در استان پیش بینی شده و برآورد فعالیت دو ستاد سلامت نوروز ۱۴۰۰ و ستاد دانشگاهی کرونا، ارائه خدمات مطلوب به مردم استان باشد. پیگیری روند نمونه گیری‌های تشخیصی، علت‌های جان باختن بیماران طی ۴۸ ساعت گذشته، وضعیت بستری بیماران در بخش‌های عادی و ویژه، دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست دیروز بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی