[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

آماده مشارکت در طرح‌های زیربنایی فارس هستیم ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت آب و خاک کشور و رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در اولین سفر به شیراز و در جمع مدیران ستادی و شهرستانی این سازمان در جلسه ای با تشریح سابقه و وضعیت شرکت آب و خاک کشور، آمادگی انجام کارهای بزرگ عمرانی در استان فارس در تمام بخش‌ها به ویژه در مباحث آب و کشاورزی را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمد مهدی قاسمی گفت: کارهای در دستور شرکت آب و خاک کشور می‌تواند کمک کند تا چالش‌های عمده استان فارس به ویژه در مباحث زیربنایی را که از دیرباز بوده و هست، کمک و برطرف نماید.
وی به سابقه و چهارچوب این شرکت اشاره کرد و اظهار کرد: شرکت آب و خاک کشور اوایل دهه هفتاد بنا به ضرورتی که احساس می‌شده که در بخش کشاورزی نیاز به یک شرکت قدرتمند و پرتوان است تا خدمات فنی و زیر بنایی را ارائه نماید با مصوبه هیئت دولت تشکیل شده است و در آن موقع وزرای کشاورزی، جهاد سازندگی، اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه مجمع آن را تشکیل داده بودند. 
وی تصریح کرد: شرکت‌های دولتی غیر از آن‌هایی که یک هلدینگ خاص مثل شرکت‌های مادر تخصصی حمایتشان می‌کند، مجمعشان از وزرا تشکیل شده است و در حال حاضر به دلیل شرایط خاص وزرای دادگستری، اقتصاد و جهاد کشاورزی مجمع آن را تشکیل می‌دهند و اعضای هیئت مدیره این شرکت را انتخاب می‌کنند. مدیرعامل شرکت آب و خاک کشور گفت: این شرکت در همه استان‌های کشور منشأ خیر بسیار زیادی بوده و در تمام استان‌ها دفاتر نمایندگی با چهارچوب اداری مشخص داشته است که در حال حاضر برای افزایش بهره وری پروژه محور و بر اساس آن، کارگاه و نیروی انسانی و نیاز‌های سخت افزاری تجهیز می‌نماید. وی گفت این شرکت با دارا بودن تجهیزات و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و بعضاً منحصر به فرد اغلب فعالیت‌های عمرانی را قبلاً به صورت امانی برای دولت انجام داده است.
او ضمن برشمردن توانمندی‌ها و اقدامات شرکت گفت: علی‌رغم داشتن زمینه‌های مختلف کاری در کشور، اولویت من انجام کارهای زیربنایی بزرگ و ماندگار در بخش کشاورزی است و امیدوارم با وجود شرکت‌های بزرگ این چنینی که امروز وابسته به وزارت جهادکشاورزی هستند و امکان کار نیز هم در زمینه مطالعه و هم در زمینه‌های طراحی و اجرا هست، از این ظرفیت و از ظرفیت دولت و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی استفاده کنید تا پروژه‌های بزرگی که می‌تواند در این بخش منشأ اثر شود را تعریف کنید و به مرحله اجرا در آورید. مثلاً انتقال آب سد سلمان به قیر و کارهای دیگری که می‌شود در بحث‌های تجهیز و نوسازی اراضی تعریف کرد یا در ایجاد شهرک‌های گلخانه ای یا تسطیح اراضی که می‌توانیم از صفر تا صد کارها را انجام دهیم. مدیرعامل شرکت آب و خاک کشور در خاتمه ضمن پاسخ گویی به سؤالات مطرح شده توسط مدیران، مجدداً ضمن اعلام آمادگی، برای تعریف و پیگیری طرح‌های تأثیرگذار در سطح شهرستان‌ها و استان تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی