[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

شیرینی بادامی با روکش شکلات، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 15 نفر
کره100 گرم
شکر ریز دانه2 قاشق غذاخوری
نمک1 گرم
بادام درختی30 گرم
گردو خرد شده30 گرم
پودر بادام30 گرم
آرد1 پیمانه
شکلات تلخ تخته ای100 گرم

طرز تهیه:
یکی از شیرینی‌های خیلی خوشمزه که به صورت شیرینی‌های مغزدار بوده و دارای مغز بادام درختی و گردو خرد شده است و با روکش شکلات ذوب شده کاور می شود، شیرینی خوشمزه به نام شیرینی بادامی با روکش شکلات است که البته می توان به دلخواه از مغزهای خوراکی دیگر مانند مغز بادام زمینی و یا مغز بادام هندی و ... نیز در این شیرینی استفاده کرد و این کار کاملاً سلیقه ای است. این شیرینی طرز تهیه راحتی داشته و در زمانی کم قابل درست کردن است و به‌خاطر داشتن مغزهای خوراکی شیرینی بسیار مقوی و خوشمزه و سرشار از ویتامین و مواد مغذی است.
در این مطلب طرز تهیه این شیرینی خوشمزه که شامل کره، بادام درختی، آرد، شکر ریزدانه،گردو خرد شده، شکلات تلخ، نمک و پودر بادام است را برایتان می نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه آن را میل کنید و یا برای مهمانی‌ها و مراسمی مانند عید آن را درست کرده و استفاده نمایید.

مرحله اول:
ابتدا و برای شروع‌کار 100 گرم کره نرم شده در دمای اتاق را داخل یک ظرف می ریزیم و آن را با لیسک کاملاً هم می‌زنیم و قاطی می‌کنیم.
مرحله دوم:
سپس در ادامه 2 قاشق غذاخوری شکر ریزدانه  که از نظر وزنی معادل 30 گرم شکر است و 1 گرم نمک را داخل کره نرم شده می ریزیم و آن‌ها را با لیسک خوب مخلوط می کنیم تا کاملاً شکر در کره مخلوط شود و یکدست شود.
مرحله سوم:
سپس 30 گرم پودر بادام درختی را اضافه می کنیم و بعد از آن 30 گرم بادام درختی و 30 گرم گردو را خوب خرد و ریز می کنیم و آن‌ها را به مخلوط کره و شکر اضافه می‌کنیم و با قاشق هم می‌زنیم تا بطور یکنواخت در مواد ما پخش شوند.
مرحله چهارم:
سپس 1 پیمانه آرد را الک کرده و آن را روی مواد مرحله قبل می ریزیم و آرد را با مواد شیرینی خوب مخلوط می‌کنیم. اکنون خمیر شیرینی ما آماده است. آن را داخل یک نایلون فریزر می‌ریزیم و با  کمک وردنه آن را صاف و پخش می‌کنیم تا به شکل مستطیلی به قطر 2 الی 3 سانتی متر درآید و سپس آن را برای مدت 30 دقیقه داخل فریزر می‌گذاریم تا خمیر شیرینی سفت شود.
مرحله پنجم:
سپس خمیر نامبرده را بعد از نیم ساعت استراحت از فر درآورده و آن را با چاقو به شکل مربعی برش می‌زنیم. سپس تکه‌های برش خورده را داخل سینی فر که کف آن را کاغذ روغنی گذاشته‌ایم می‌چینیم و آن را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده بود برای مدت 18 تا 23 دقیقه می‌گذاریم تا شیرینی بپزد و آماده شود.
مرحله ششم:
سپس سراغ آماده کردن روکش شیرینی می‌رویم و برای این منظور 100 گرم شکلات تلخ را ریز کرده و آن را داخل یک ظرف می‌ریزیم و آن را روی بخار کتری می‌گذاریم و شکلات را به روش بن‌ماری ذوب می کنیم و یا شکلات‌های خرد شده را داخل یک ظرف ریخته و آن‌ها را داخل یک ظرف بزرگ‌تر پر از آب می گذاریم و شکلات را به روش بن‌ماری ذوب می کنیم. سپس وقتی شیرینی پخت سینی شیرینی را از فر در آورده و بعد از سرد شدن شیرینی‌ها را داخل شکلات‌های ذوب شده به روش بن‌ماری فرو می بریم تا کاملاً شکلاتی شود و به شکلات آغشته گردد.
مرحله هفتم:
سپس روی این شیرینی‌ها را در صورت تمایل با مواد دلخواه مانند پودر پسته و یا پودر نارگیل و ... تزیین می‌کنیم و شیرینی را داخل یخچال می‌گذاریم تا شکلات روی شیرینی کاملاً ببندد. سپس وقتی شیرینی آماده شد آن را در ظرف مناسبی می‌گذاریم و برای وعده عصرانه همراه با چای و یا قهوه میل می‌کنیم و یا برای مهمانی‌ها آن را درست کرده و استفاده می‌کنیم. 
نوش جان

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی