[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

دوئل جذاب نصرتی و هرمزی در جم، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیرازنوین
نکته جالب در مورد تیم فجر شهیدسپاسی در این فصل، طلسم نرسیدن این تیم به یکی از دو رتبه بالای جدول تا به امروز است. این تیم از هفته چهارم که دومین پیروزی را به دست آورد، به طور مداوم در بین 5 تیم بالای جدول قرار داشته اما هرگز نتوانسته در منطقه صعود قرار بگیرد. البته این موضوع نه از شایستگی طلایی پوشان در این فصل کم می کند و نه در حال حاضر اهمیت چندانی دارد. فجر در سال‌های گذشته چندین بار در صدر جدول هم قرار گرفته اما در پایان فصل دستش از صعود کوتاه مانده. شاید این بار قرار است داستان دیگری را شاهد باشیم و تیم محبوب شهر شیراز در همان روزهایی که باید، در صدر جدول بایستد!
هفته پایانی دور رفت مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایران عصر امروز آغاز و فردا به انجام می رسد. در یکی از مهم‌ترین مسابقات هفته، فردا تیم فجر شهید سپاسی در ورزشگاه پارس شیراز میزبان گل ریحان البرز است. گل ریحان تیمی که فصل گذشته تا هفته‌های پایانی یکی از مدعیان جدی صعود بود اما امسال هرگز از رتبه دوازدهم بالاتر نرفته و حالا در رتبه نازل هفدهم قرار دارد. آنها امروز هم نمی توانند خود را از منطقه سقوط خارج کنند و در خوش بینانه‌ترین حالت ممکن است به رتبه شانزدهم صعود کنند.
گل ریحان مسابقات این فصل را با مشکلات فراوان و هدایت میثم منیعی آغاز کرد ولی از روز 28 دی‌ماه، اصغر مازیار که تا آن زمان به عنوان کارشناس مسابقات فوتبال در تلویزیون با چهره‌اش آشنا بود، به عنوان سرمربی کرجی‌ها انتخاب شد. گل ریحان در آن زمان رتبه شانزدهم جدول را به خود اختصاص داده بود و حالا پس از هفت هفته، مازیار نه تنها نتوانسته بهبودی در وضعیت این تیم به وجود آورد، بلکه یک پله دیگر هم سقوط کرده و کاندیدای جدی‌تری برای سقوط به شمار می رود!
 اما در همین مدتی که اصغر مازیار هدایت گل ریحان را بر عهده گرفته، فجر شهیدسپاسی با اصغر کلانتری از رتبه چهارم تکان نخورده! جالب اینجاست که فجر در هفت هفته گذشته تنها دو پیروزی به دست آورده و 11 امتیاز را از دست داده، اما سایر تیم‌های بالای جدولی هم آن قدر امتیاز از دست داده‌اند که نماینده شیراز علی رغم پیروز نشدن در اکثر دیدارها، هنوز در همان رتبه هفت هفته پیش قرار دارد. این موضوع، یکی از شاخصه های اصلی لیگ یک این فصل بوده. این که هیچ تیم مقتدری که بتواند در تمام طول مسابقات خود را به عنوان یک مدعی باصلابت معرفی کند وجود نداشته و در حال حاضر فاصله تیم های اول تا دوازدهم تنها 9 امتیاز است.
بهترین گلزن تیم فجر در مسابقات این فصل فرزان دانا بوده که تاکنون 4 گل به ثمر رسانده و پس از او هم دانیال کردستانی، هافبک مشهدی طلایی‌پوشان قرار دارد که سه گل زیبا تاکنون به ثمر رسانده. در سوی مقابل بهترین گلزن تیم گل ریحان، امید جهانبخش است که در بازی‌های گذشته سه بار گلزنی کرده و یک چهارم گل‌های تیمش را به ثمر رسانده است.
فجر در صورت پیروزی در بازی فردا 29 امتیازی شده و تحت شرایطی می تواند صعود یک تا سه پله ای را تجربه کند. شکست یا تساوی استقلال خوزستان در کرمان باعث پیشی گرفتن فجری‌ها از این تیم خواهد شد. همچنین در صورتی که شهرداری آستارا در رشت نتواند از سد هوادار بگذرد، فجر از این تیم هم سبقت خواهد گرفت. اما شرط صعود فجر به صدر جدول این است که بتواند با دو گل بر نماینده کرج غلبه کند، استقلال خوزستان تنها با اختلاف یک گل در کرمان، مس را شکست دهد و هوادار هم در رشت از شهرداری آستارا امتیاز بگیرد. 
اما در صورتی که امروز اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ دهد و فجر نتواند گل ریحان را شکست دهد، بیم سقوط فجر تا رتبه هفتم جدول وجود خواهد داشت.
اما دیگر تیم شیرازی امروز مسابقه خواهد داشت. تیم قشقایی که روزهای خوبی را سپری می کند، از ساعت 15:15 دقیقه در شهر جم به مصاف پارس جنوبی خواهد رفت.
جمی‌ها با نصرتی فصل را خیلی خوب شروع کردند و در پایان هفته ششم صدرنشین بودند، اما از هفته هفتم سیر سقوطی‌شان آغاز شد و در 10 مسابقه گذشته متحمل 6 شکست شدند! آماری بسیار ضعیف برای محمد نصرتی که بی شک نیمکت او را متزلزل کرده و جایگاهش را به خطر انداخته است. این تیم دو هفته پیش در جام حذفی موفق به شکست نود در ارومیه شد، اما پس از آن به انزلی رفت و با یک گل بازی را به شاگردان مازیار زارع واگذار کرد تا یک پله دیگر هم سقوط کرده و در رتبه هشتم بایستد.
در سوی مقابل، تیم قشقایی وضعیتی کاملاً متفاوت را در این فصل تجربه کرده. این تیم در یازده بازی ابتدایی تنها یک پیروزی داشت اما در پنج بازی گذشته سه بار پیروز شده و توانسته خود را از رتبه هفدهم به سیزدهم بالا بکشد. آنها اگر امروز در جم پیروز شوند، تحت شرایطی شانس صعود به رتبه دهم را هم خواهند داشت؛ هر چند برای شاگردان هرمزی یک امتیاز دیدار با پارس جنوبی هم غنیمت است.
نوید عبداللهی مدیر رسانه‌ای و روابط عمومی باشگاه شهدای قشقایی شیراز، گفت: تیم قشقایی برای بازی با پارس جنوبی جم تنها مرتضی سنجانکی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و بازیکن مصدومی نیز نداریم و شرایط تیم خوب بوده و نقاط ضعف و قوت حریف این هفته به دقت توسط کادرفنی آنالیز شد و شهدای قشقایی شنبه ۱۶ اسفندماه راهی جم ‌شد.
او، بیان کرد: با توجه به بازی هفته ۱۶ با چوکا و موقعیت‌های متعدد گلزنی که قشقایی از دست داد سعی شد روی این موضوع هم بازیکنان بیشتر کار کنند تا در بازی با پارس جنوبی از این مسئله تیم متضرر نشود.
عبداللهی، تصریح کرد: هم چنین قرار شد در پایان دور رفت با نظر داریوش هرمزی سرمربی تیم بازیکنانی که می‌توانند به قشقایی کمک کنند جذب تیم شوند و مهمترین هدف باشگاه برای نیم فصل کسب جایگاهی مناسب در جدول است تا تیم شهدای قشقایی بتواند دور برگشت را پر قدرت‌تر آغاز کند.
احمد مرشدی و کمک‌هایش نجف پناهی و هارون چوپان زاده دیدار پارس جنوبی جم و شهدای قشقایی شیراز را قضاوت می کنند.
برنامه بازی‌ها و اسامی داوران بازی‌های امروز به شرح زیراست :
*بادران تهران - ملوان بندر انزلی
داوران: محمد باقر پورباقر- رامین بابایی- احمد کاظم لو- هادی صحرایی، ناظر: مختار مهدوی      
*خوشه طلایی ساوه - رایکا بابل
داوران: امید جمشیدی - بهروز عالمی روشن - محسن دوستان - محمد امیرنژاد، ناظر: حسین نیرویار
*نود ارومیه - خیبر خرم آباد  
عباس خلیلی - حامد تازه پور- آرش امینی - مهدی جبرئیلی، ناظر: کریم اصغر زاده
*مس کرمان - استقلال خوزستان  
داوران: ایمان کهیش - سعید علی نژادیان - مرتضی هوشیار - سید حسین حسینی، ناظر: علیرضا رجبلو   
*شهرداری آستارا- هوادار تهران
داوران: عنایت قوچ کانلو - هیوا بهمنی - جلال محمدی- میثم دستجردی، ناظر: فرشید افشار  
*استقلال ملاثانی - شاهین شهرداری بوشهر  
داوران: سید مهدی مرجان زاده - احمد آریک - علیرضا صیاد - محمود اصغری، ناظر: مهدی پاکزاد  
*پارس جنوبی جم - قشقایی شیراز  
داوران: احمد مرشدی - نجف پناهی - هارون چوپانزاده - مهدی نبی زاده، ناظر: قاسم واحدی
*برنامه دو دیداری که فردا برگزار خواهد شد نیز به شرح زیر است :
*فجر شهید سپاسی شیراز- گل ریحان البرز
شاهین یزدانی- رضا بابارئیسی - محمد حیدری - بهروز محمدی مطلق، ناظر: مسعود مرادی
*چوکا تالش - آرمان گهر سیرجان
ناصر جنگی - مرتضی سلمان نژاد - محسن منصوری - مهدی نورمحمدی، ناظر: رامین عرفانیان 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی