[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

نماینده روسیه: پس‌گرفتن قطعنامه اروپا علیه ایران نشانه عقلانیت است، روزنامه شیراز نوین

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی عقب نشینی اروپا از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران را نشان دهنده عقلانیت و فهم مشترک دانست.
به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین المللی در وین دیروز (یکشنبه) در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: اطلاعات منفی بسیاری درباره ما در جریان است، اما واقعیت آنچنان که تصور می‌شود، بد نیست. به عنوان مثال هفته گذشته که E-3 (انگلیس، فرانسه، آلمان) پیش نویس قطعنامه عجیب خود درخصوص ایران را کنار گذاشت، نمایش عقلانیت و فهم مشترک بود. امیدواریم که درمورد سایر موضوعات حیاتی نیز عقل سلیم غالب باشد. هفته گذشته کشورهای اروپایی طرف برجام پیش نویس یک قطعنامه را در اختیار اعضای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دادند که در آن نسبت به آنچه عدم شفافیت هسته ای از سوی ایران عنوان شده بود، ابراز نگرانی کرده بودند. اما این کشورها در روزهای اخیر از این اقدام خود عقب نشینی کردند و پیش نویس قطعنامه را پس گرفتند. اولیانوف در روزهای اخیر بارها بر لزوم اتخاذ تصمیمات درست و مسئولانه درخصوص برجام تأکید کرده و خواستار به‌کارگیری دیپلماسی برای حل اختلافات در این زمینه و عبور از بن بست کنونی شده است. وی روز شنبه نیز در یک توییت نوشت: اکنون زمان تمرکز روی مسیر سیاسی برای احیای برجام است. برای رسیدن به این هدف، لازم است گفت‌وگوهای غیررسمی در قالب تمام اعضای برجام و آمریکا برگزار شود.
این دیپلمات روس همچنین در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی روسیه، رویکرد آمریکا برای بازگشت به برجام، آن را سیاستی درست و عاقلانه ارزیابی کرد و گفت: اما در این وضعیت هم آمریکا و هم ایران شروع به گفتن این کرده‌اند که طرف دیگر می‌بایست قدم اول را بردارد. این مسیر به هیچ جا نمی‌رسد. تنها راه پیشرفت در این زمینه، همزمان کردن گام‌های عملی به گونه‌ای است که هیچ‌کس فکر نکند وجهه خود را از دست داده است.
وی خاطرنشان کرد: همگام سازی و یک نقشه راه مشخص با دستورالعمل‌های گام به گام، تنها راه موفقیت (برای حفظ برجام) است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی