[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در امور عشایر منصوب شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در حکمی «مهندس روح الله رشیدی کوچی» را به سمت مشاور خود منصوب کرد. جلسه معرفی مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در امور عشایر با حضور حسین پژمان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، حجت الاسلام و المسلمین قائمی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی فارس، سرهنگ سید محمد شکوهی فرمانده سپاه عشایر فارس و جمعی از معاونان سازمان جهاد استان برگزار شد.
حسین پژمان در ابتدای این جلسه با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های جامعه عشایری در فارس بیش از گذشته استفاده شود، افزود: صداقت، شجاعت، غیرت، تحمل سختی‌ها، ولایتمداری، ایثارگری و قناعت از ویژگی‌های بارز و متعددی بوده که در جامعه عشایری وجود دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نقش عشایر در مبارزات قبل تا دوران پیروزی انقلاب اسلامی ایران و رشادت‌هایشان در دفاع مقدس را برجسته توصیف و تصریح کرد: تاریخ عشایر گواه بر بصیرت جامعه عشایری است و باید گفت عشایر آزمون خود را از دهه‌های قبل پس داده و بصیرت آنان متعلق به دیروز و امروز نیست و مدیران باید ظرفیت گران سنگ و ارزشمند عشایر را بشناسند و در عمل بر آنها ارزش بگذارند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در پایان ضمن تأکید بر نقش دلاوری‌های عشایر در سرافرازی، تداوم و استحکام نظام جمهوری اسلامی، استفاده از پتانسل‌های موجود در میان عشایر برای پیشرفت استان را ضروری دانست.
روح الله رشیدی کوچی نیز طی سخنانی اظهار داشت: عشایر در کوران تحولات تاریخی ایران همیشه نقش آفرین بوده اند؛ آن زمان که باید در دفاع از وطن اسلحه به دست گرفته و به جنگ با دشمن رفتند و امروز نیز نقش آفرینی مؤثر خود را در عرصه اقتصاد و تولید به نمایش گذاشته اند.
وی تصریح کرد: مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در ادامه با بیان اینکه عشایر استان فارس در دوران دفاع مقدس 2هزار و 200 شهید تقدیم انقلاب کرده است افزود: جامعه عشایری با وجود اینکه سهم بسزایی در عرصه اقتصاد مقاومتی و تولید دارد اما با سختی‌ها و مشکلاتی نیز دست به گریبان بوده است؛ به گونه ای که به نظر می‌رسد دخل و خرج بسیاری از خانوارهای عشایری به دلیل بالا بودن هزینه‌های زندگی با هم توازنی ندارند.
در پایان این جلسه حکم مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در امور عشایر به مهندس رشیدی کوچی اهدا شد.
لازم به ذکر است مهندس روح الله رشیدی کوچی کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری از عشایر عرب خمسه می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی