[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

فارس در ابلاغ اعتبارات هزینه‌ای رتبه دوم است، روزنامه شیراز نوین

شانزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس در سال جاری به ریاست دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس و با دبیری دکتر حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در سالن شهید قاضی استانداری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، از موارد مطرح شده پیش از دستور کارهای اصلی این جلسه می‌توان به اخبار و گزارش‌های بودجه ای (عملکرد بند «و» تبصره ۵، بند «د» تبصره ۱۲ و جذب اعتبارات تملک تخصیص یافته سال جاری) اشاره کرد. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس، کل اعتبار هزینه‌ای استان برای دستگاه‌های تابع نظام بودجه در ابتدای امسال را ٧٥٨میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: فارس در ابلاغ اعتبارات هزینه‌ای رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است. دکتر نوروزی بیان کرد: اگرچه کل اعتبار هزینه‌ای فارس برای دستگاه‌های تابع نظام بودجه در ابتدای امسال ٧٥٨میلیارد تومان بود اما طی سال ۱۲۶.۸میلیارد تومان اضافه بر این اعتبار از محل تفاهم‌نامه مالیاتی، بند ط و... ابلاغ شد. وی خاطرنشان کرد: فارس در ابلاغ اعتبارات هزینه‌ای رتبه دوم کشور را داشته اما این ابلاغ‌ها صرفاً کسری حقوق‌ها را پوشش داده است. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس همچنین به عملکرد اعتبارات اسناد خزانه اسلامی در استان اشاره و بیان کرد: تا روز چهارشنبه ١٣ اسفندماه، ٣٤٩میلیارد تومان از ارسالی‌های ما به سازمان برنامه بودجه و بودجه تخصیص پیدا کرده که ٢٣٨میلیارد تومان آن از نوع مالیاتی و مابقی بانکی است. 
دکتر نوروزی ادامه داد: پس از دستور صدور تخصیص از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت اقتصاد باید اسناد تسویه مرتبط با آن را صادر کند که تاکنون ٢٦٠میلیارد تومان تاکنون صادر شده است.وی در عین حال خاطرنشان کرد: ١٠٣میلیارد تومان اسناد دیگر نیز به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده که در حال بررسی قرار دارد که ١٠٠میلیارد تومان آن بانکی است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس یادآور شد: اسناد ارسالی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، راه و شهرسازی فارس، آب منطقه‌ای فارس و راه و شهرسازی لارستان به ترتیب رتبه یک تا چهار سرجمع اسناد ارسالی به سازمان برنامه و بودجه کشور را به خود اختصاص داده‌اند. مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس نیز در این جلسه به جذب اعتبارات اسناد خزانه اسلامی در استان اشاره و کل اعتبار اسناد خزانه اسلامی تخصیص یافته به فارس را حدود یک هزار و ٢٧٠میلیارد تومان اعلام کرد که تاکنون ١٢٣٧میلیارد تومان آن توزیع شده است. دکتر بابک دایی همچنبن میزان اعتبار جذب شده تخصیصی که به بانک ارسال و صادر شده را هم ٦٣٥میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ٦٠٢میلیارد تومان هنوز جذب نشده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی