[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

زرد و نارنجی شیراز به دنبال مجوز حضور در فصل آینده لیگ دسته اول - هفته سرنوشت‌ساز فوتبال شیراز، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - میثم محجوبی 
 این هفته دو تیم شیرازی حاضر در لیگ‌های یک و دو فوتبال کشور، دو بازی حساس خارج از خانه را تجربه خواهند کرد. شکست نخوردن در این دو بازی می‌تواند کف خواسته‌های این دو تیم و هوادارانشان باشد؛ اما معلوم نیست نباختن به تنهایی بتواند کاری برای آنها انجام دهد. در حقیقت کسب سه امتیاز است که برای هر دو تیم می‌تواند حکم رسیدن به هدف را تقریباً امضا کند.
دوشنبه، فجری‌ها و سه‌شنبه برق جدید، در شهرهای اراک و ماهشهر در مقابل رقبا صف‌آرایی خواهند کرد. یکی در برابر یک تیم خوب اما بدون انگیزه‌ای خاص و دیگری در مقابل یک تیم بسیار باانگیزه و باروحیه. فجر در اراک به مصاف آلومینیومی می‌رود که در نیم‌فصل دوم فوق‌العاده کار کرد؛ ولی در نهایت در میانه‌های جدول قرار گرفت و در هفته‌های پایانی نه امیدی به صعود داشت و نه خطر سقوط را حس می‌کرد. فجر اما هفته‌هاست که برای خروج از ته جدول دست و پا می‌زند و این اتفاق تا هفته پایانی هم رخ نداد. یعنی حتی برای یک روز هم فجر نتوانست از منطقه سقوط خارج شود. اما در هفته پایانی شانس این را دارد که این کار را در بهترین زمان ممکن انجام دهد. فجر در صورت کسب حتی یک نتیجه تساوی هم به احتمال زیاد در لیگ ماندنی می‌شود. اگر خونه به خونه با توان کامل خود مقابل خیبر خرم‌آباد صف‌آرایی کند که در این صورت احتمال شکست تیم خرم‌آبادی بسیار زیاد خواهد بود. اما شکست فجر کار این تیم را تمام خواهد کرد. بنابراین بازی بسیار حساسی پیش‌روی شاگردان غلام پیروانی است و آنها نه می‌توانند بی‌گدار به آب بزنند و نه می‌توانند به تساوی راضی باشند. چون در صورتی که خیبری‌ها بتوانند با ارائه یک بازی بسته، در بابل به یک تساوی دست پیدا کنند آن وقت فجر با تساوی در اراک هم لیگ دویی خواهد شد. اما اگر فجر مانند بازی‌های اخیرش سرحال و قبراق بازی کند و در حمله مؤثر ظاهر شود، می‌تواند با کسب سه امتیاز بازی احتمال بقای خود را تا حدود زیادی افزایش دهد. در حقیقت اگر فجر بتواند بازی روز دوشنبه را از آن خود کند، بعید است که نتواند در لیگ دسته اول باقی بماند. در صورتی که فجر به سه امتیاز این بازی برسد؛ تنها در صورتی سقوط می‌کند که خیبر دست به یک کار عجیب بزند و در بابل پیروز شود و دیدار تیم‌های راه‌آهن و ایران‌جوان بوشهر هم به تساوی بینجامد. 
اما روز سه‌شنبه تیم برق جدید شیراز یک بازی بسیار حساس و سرنوشت‌ساز در ماهشهر خواهد داشت. آنها که هفته گذشته در میان ناباوری در مقابل نماینده شهر کوچک فومن در آخرین ثانیه‌ها تن به شکست دادند و صدر جدول را از دست دادند، در مقابل تیمی قرار می‌گیرند که هفته گذشته در میان ناباوری و در شهر کوچک امیدیه در آخرین ثانیه‌ها توانسته حریف خود را شکست دهد و به صدر جدول برسد. شاگردان وحید رضایی و وحید مرادی برای اینکه شانس خود را برای صعود مستقیم به لیگ دسته اول حفظ کنند، حداقل باید یک نتیجه تساوی از ماهشهر به دست بیاورند. اما در صورت شکست فاصله 5امتیازی بین دو تیم ایجاد خواهد شد که جبرانش در دو هفته باقی مانده بسیار سخت خواهد بود. بنابراین کسب یک نتیجه تساوی و حفظ فاصله دو امتیازی هم می‌تواند امید برق جدید را برای بازگشت به صدرجدول حفظ کند. اما اگر آنها بتوانند با کسب یک پیروزی دلچسب خارج از خانه به شیراز برگردند، دیگر فاصله چندانی با صعود به لیگ دسته اول نخواهند داشت. یک امتیاز پیش می‌افتند و آن وقت شاید پیروزی هفته آینده در شیراز مقابل داماش گیلان بتواند منجر به جشن صعود هم بشود.
اعزام هوادار به اراک و ماهشهر
باشگاه برق جدید از چند روز پیش به هواداران اعلام کرده که حاضر است همه درخواست کنندگان را به صورت مجانی به ماهشهر اعزام کند. هواداران فجرسپاسی هم پس از پایان بازی تیمشان مقابل فولاد یزد، این خواسته را از مسئولان باشگاه خود داشتند و برای اعزام به اراک اعلام آمادگی کردند. اما مسئولان باشگاه فجرسپاسی هنوز به طور رسمی به این درخواست‌ها پاسخی نداده‌اند. اما چیزی که مسلم است، حضور تماشاگران در این دو بازی می‌تواند اثر غیرقابل انکاری در نتیجه‌گیری تیم‌ها داشته باشد و قطعاً هزینه ناچیزی که برای اعزام چندصد نفر تماشاگر به این دو شهر به دو باشگاه تحمیل می‌شود، ارزش این کار را خواهد داشت.
برق به بم نرفت!
اما برق شیراز دیگر نماینده شیراز که در لیگ دسته سوم حضور دارد، با اتفاق عجیب دیگری مواجه شد. شاگردان مهدی شیری که در هفته‌های اخیر نتایج خوبی کسب کرده بودند و در حال سر و سامان دادن وضعیت خود در جدول رده‌بندی بودند، قرار بود دیروز در شهر بم به مصاف صدرنشین رقابت‌ها بروند. در حالی که سه هفته به پایان مسابقات باقی مانده و برق می‌توانست با کسب امتیاز در این بازی، یک گام دیگر به بقا در این مسابقات نزدیک‌تر شود.اما بازیکنان برق به دلیل عملی نشدن وعده‌های مدیریت باشگاه در خصوص پرداخت‌های مالی، حاضر به سفر به بم نشدند و بدین ترتیب بازی را سه بر صفر واگذار کردند. باید دید آیا این عدم حضور در بازی دیروز منجر به سقوط این تیم به زیرگروه دسته سوم می‌شود یا اتفاق دیگری رخ خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی