[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

بهترین ورزش برای روحیه و شخصیت شما، روزنامه شیراز نوین

هترین ورزش‌ها برای افرادی که منفی نگرند
برخی افراد منفی نگرند و همیشه استرس و اضطراب دارند و به‌نوعی پر از انرژی منفی هستند. این افراد برای کاهش استرس بهتر است کمی‌پیاده‌روی کنند و با آرام راه رفتن با احساسات‌منفی مقابله نمایند. چند دقیقه راه‌رفتن می‌تواند اضطراب را آرام کند و روی سیستم ایمنی بدن اثر مثبت بگذارد.
بهترین ورزش‌ها برای افرادی که دارای شخصیت داینامیک یا محرک هستند
اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که خیلی زود حوصله‌تان‌سر می‌رود و به دنبال چالش می‌باشید، از طرفی عاشق خلاقیت هستید، بهتر است ورزش‌هایی مثل HIIT، کراسفیت و تاباتا را انتخاب کنید، زیرا در این ورزش‌ها، هیچ دو‌جلسه‌ای شبیه‌هم نیستند. در نتیجه شما تنوع زیادی دارید و همچنین می‌توانید هر ماه یک رشته ورزشی مختلف در باشگاه ثبت‌نام کنید تا به راحتی دل‌زده نشوید . 
بهترین ورزش‌ها برای شخصیت‌هایی که بسیار منظم هستند
آیا دوست دارید که با برنامه ریزی پیش بروید؟ و هیچ چیز را از روی شانس انتخاب نمی‌کنید و به عقیده شما همه چیز باید تحت کنترلتان باشد؟ اگر چنین شخصیتی دارید، پیشنهاد می‌‌کنیم که از ورزش‌های قدرتی کمک بگیرید که یک برنامه ورزشی منظم را دست شما می‌دهند. استایل این ورزش‌ها شبیه به یک پادگان‌نظامی‌است که شما را مجبور می‌کند هر روز یک‌سری تمرین‌های مشخص را به انجام برسانید. مثلاً ورزش‌هایی مثل کراس فیت و یا حتی جلسات منظم بدنسازی و تمرین‌های قدرتی برای شما مناسب است.
بهترین ورزش‌ها برای افرادی که سنتی هستند
شاید شما دوست نداشته باشید که روتین روزانه خود را تغییر دهید یا مثلا دوست ندارید مربی‌تان در باشگاه تغییر کند، به عبارت دیگر از تغییر کردن و مواجهه با چیزهای جدید می‌ترسید. نگران نباشید ورزش‌های زیادی برای تیپ شخصیتی شما وجود‌دارد. مثلاً می‌توانید دوچرخه سواری، تردمیل، دستگاه الکپتیکال را انتخاب کنید یا به دنبال یک روتین ورزشی منظم‌باشید که خیلی تنوع تمرینی در آن وجود نداشته باشد.
البته باید این نکته را به یاد داشته باشید که اگر همیشه یک ورزش یکسان را انجام دهید، عضلات شما به آن عادت می‌کند و در نتیجه دیگر تغییری در اندام شما مشاهده نخواهد شد. پس خودتان را تشویق کنید تا تجربه ای جدید داشته باشید و روتین خود را کمی‌دستخوش تغییر کنید.
بهترین ورزش‌ها برای افرادی که درگیر مشکلاتند
همه انسان‌ها گاهی دچار مشکل شده و برای حل مشکل خود راه حل پیدا نمی‌کنند. چنانچه در ادامه‌ی این بخش از نمناک اشاره شده است، اگر برای حل یک مسئله به مشکل برخورده‌اید و یا به دنبال یک ایده جدید هستید، بیرون بروید و شروع به دویدن کنید. با دویدن در‌می‌یابید که ایده‌های جدیدی به ذهنتان می‌رسد زیرا تکرار پشت سر هم گام‌ها با سرعت بالا به مغز اجازه استراحت می‌دهد.
بهترین ورزش‌ها برای افرادی که احساس نگرانی می‌کنند
اگر احساس نگرانی می‌کنید، برای کنار گذاشتن نگرانی‌هایتان یوگا را انجام دهید که یک ورزش ذهنی بدنی است و در حالی که بدنتان را درگیر می‌کند ذهنتان را نیز آرام و ساکن می‌کند.
بهترین ورزش‌ها برای افرادی که استرسی هستند
شاید استرسی بودن یک تیپ شخصیتی مجزا نباشد اما یک‌ویژگی بسیار‌مهم در شخصیت بعضی از افراد است که زندگی‌شان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. اگر شما مدام دچار استرس و اضطراب‌هستید، پیشنهاد می‌کنیم ورزش‌هایی را انتخاب کنید که تنش‌های درونی‌تان را بیرون می‌ریزد و شما را آنقدر خسته‌می‌کند که شب می‌توانید راحت بخوابید. از طرفی سیستم‌ایمنی شما را نیز تقویت می‌کند. اگر شما هم فرد استرسی هستید، از ورزش‌هایی مثل بادی کمبات، بوکس یا حتی هنرهای‌رزمی‌کمک بگیرید. ورزشی مثل هنر رزمی‌به کنترل‌روحیه، ذهن، افزایش دیسیپلین و نظم شخصی و ایجاد تعادل بین ذهن و جسم کمک می‌کند.
افراد دچار استرس می‌توانند دوچرخه سواری کنند و با هر‌ رکاب استرس را بیشتر پشت سر بگذارند. بالا رفتن از یک تپه با دوچرخه یا سریع رکاب زدن باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و توانایی کنار آمدن با فشارها می‌شود. وقتی کاملا مسلط هستید و سرعت خود را نگه می‌دارید احساس قدرت و توانمندی می‌کنید.
بهترین ورزش‌ها برای افرادی که هیجان زده‌اند
اگر احساس می‌کنید هیجان زده‌اید، از قدرت هیجان خود برای سوزاندن کالری استفاده کنید و اجازه دهید هیجانتان با بالا رفتن از پله ها به تعادل برسد. برای کاهش هیجان‌زدگی چند بار پله‌ها را بالا و پایین بروید.
بهترین ورزش‌ها برای افرادی که سحرخیز هستند
افرادی که دوست دارند همیشه صبح زود بیدار شوند و با طلوع‌خورشید باتری بدنشان شارژ می‌شود، بهتر است از ورزش‌هایی مثل دو، قبل از صبحانه استفاده کنند که به شدت برایشان مفید است. آن‌ها همچنین می‌توانند اولین نفری باشند که بعد از باز شدن درِ باشگاه، وارد آن‌جا می‌شوند و به راحتی می‌توانند در سکوت و خلوتی ورزش کنند.
بهترین ورزش‌ها برای افرادی که شب زنده‌دار هستند
اگر شما برعکس مورد قبلی عمل می‌کنید و صبح‌های خیلی زود، هوشیار و آگاه نیستید، بهتر است هنگام عصر ورزش کنید. البته نباید اجازه دهید که خیلی از روشنایی روز بگذرد زیرا اگر شب‌ها دیر‌وقت ورزش کنید، خواب شبانه‌تان به‌هم می‌ریزد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی