[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

مدیرعامل فجرسپاسی شیراز : بعضی تیم ها می خواهند غیرفوتبالی بالا بروند، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین
گلایه‌های مدیرعامل باشگاه فجرشهیدسپاسی وارد فاز جدیدی شده است. او هفته گذشته در گفت‌وگو با شیراز نوین، از بی عدالتی‌هایی که بر تیم‌های خصوصی یا حتی نیمه‌دولتی روا داشته شده گلایه کرد و گفت: با ادامه این وضعیت تا چندسال آینده فوتبال ایران به 5-6 تیم خلاصه خواهد شد.
اما رسول فلاح در آستانه آخرین دیدار تیمش در نیم‌فصل نخست لیگ یک، از مسئله دیگری رونمایی کرد که باعث ایجاد مشکلاتی برای باشگاه‌ها شده و می‌شود.
فلاح گفت: در چند روز اخیر و در حالی‌که هنوز پنجره نقل و انتقالات نیم‌فصل برای هیچ تیمی باز نشده، از سوی برخی تیم‌ها با بازیکنان لیگ یکی تماس گرفته شده که در این میان، بازیکنان تیم ما هم از این مسئله در امان نبوده‌اند.
وی افزود: یکی از باشگاه‌های جنوب کشور با بازیکنان تیم ما تماس گرفته. من نمی دانم آن‌ها این مقدار پول را از کجا می آوردند. وزیر صنعت باید پاسخگو باشد. این پول‌ها مال بیت‌المال است. نمایندگان مجلس که باید بنشینند و مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنند، بگویند چطور در تیم‌های لیگ یک این همه از جیب بیت‌المال هزینه می‌شود؟
مدیرعامل باشگاه فجرشهیدسپاسی گفت: هنوز هیچ تیمی بازی‌هایش به پایان نرسیده و فصل نقل‌وانتقالات شروع نشده، با بازیکن تماس می گیرند و می‌گویند شما در لیست مربی ما هستید! شما بی‌جا می کنید که با این ترفندها تمرکز بازیکنان را به هم می زنید. این‌ها می‌خواهند تمرکز تیم‌ها را بر هم بزنند و از طرفی هم زمینه‌سازی کنند برای اینکه بازیکنان تیم‌های رقیبشان را جذب کرده و آن‌ها را تضعیف کنند. برایشان مدعی و غیرمدعی هم فرقی ندارد. فقط هدفشان ضعیف کردن سایر تیم‌هاست تا بتوانند به روش‌های غیرفوتبالی بالا بروند؛کاری بسیار زشت و ناپسند.
فلاح توضیح داد: 48 ساعت مانده به مسابقه، با بازیکن تماس می گیرند و می‌گویند تو مال ما هستی. البته خود مربی تماس نمی‌گیرد، عواملش وارد عمل می شوند. الآن به بازیکن ما مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون تومان پیشنهاد داده‌اند برای یک و نیم فصل! البته من از بازیکنانم ممنونم که به تیم‌شان تعصب دارند و این مسائل را هم با ما در میان می‌گذارند. اما اصلاً راه فوتبالیست گرفتن این طور نیست که یک نفر به عنوان مدیر برنامه، چنین رفتاری انجام دهد. اگر می‌خواهید تیمتان بالا بیاید، فوتبال بازی کنید و فوتبالی صعود کنید. متأسفانه یک سری تیم‌ها با اینکه میلیاردها تومان هزینه می کنند، نمی توانند حریف تیم‌هایی مثل ما شوند که هزینه‌های کمتری هم انجام می دهیم.
وی با اشاره به اینکه تمام شرکت‌ها و صنایع متعلق به کل ملت ایران است، گفت: آیا نظارتی از سوی مسئولان کشور روی تیم‌های کارخانجات صنعتی و مدیرانشان وجود دارد؟ آیا دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور به این قضایا ورود کرده؟ مبارزه با فسادی که از آن دم می‌زنند، کجاست؟ فساد از کجا به وجود می‌آید؟ خب از دل همین باشگاه‌ها و کارخانجات. بخش خصوصی هم توان رقابت با آن‌ها را ندارد. بخش خصوصی رو به اضمحلال است. همین هفته گذشته بوشهر بودیم و با تیم شاهین بوشهر بازی‌ کردیم. شهری با امکانات زیاد و بازیکنان خوب و پر از پتانسیل و استعداد، اما متأسفانه با مسئولانش که صحبت کردیم، می‌گفتند راهی ندارند که به تیم‌شان کمک کنند و این تیم روزبه‌روز ضعیف تر می شود.
عبدالرسول فلاح در پایان گفت: این روندی که ایجاد شده و ادامه پیدا کرده و در لیگ برتر هم هست، باید یک جایی قطع شود. در لیگ برتر یک بازیکن برای یک فصل و نیم، یازده میلیارد تومان از یک باشگاه گرفته. این مبالغ باعث می‌شود که تیم‌هایی مثل ما به مشکل بخورند. ادامه این راه، باعث نابودی فوتبال ایران خواهد شد. من از مجلس شورای اسلامی و مسئولین ذی‌ربط خواهش می کنم که به خاطر خدا و ملت ایران، به کمک فوتبال بیایند و عدالت را بین تیم‌ها برقرار کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی