[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: سال آینده سال غلبه بر ویروس کروناست، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور گفت: سال آینده سال غلبه بر ویروس و رونق مشاغل خواهد بود؛ البته نه اول سال، اما به مرور واکسن خارجی وارد می‌شود و به بازار می‌آید و واکسن داخلی توزیع می‌شود.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن روحانی در جریان بهره برداری از ۲۷۲۱ طرح ملی خاطرنشان کرد: روز دوشنبه یک طرح بسیار مهم گندله‌سازی که طرح بسیار مهمی هم بود با ارزش ۹هزار میلیارد تومان به افتتاح رسید که کار بسیار عظیمی بود که در این چند سال به افتتاح رسید. در زمینه بهزیستی کار خوبی با کمک و همت مردم و داوطلبان انجام گرفت و ۲۴۰۰ مرکز رونمایی و افتتاح شد.
وی افزود: با خدماتی که به خانواده‌ها و مردم داده می‌شود، حدود ۵میلیون نفر تحت پوشش این خدمات قرار می‌گیرند. اینکه در یک روز می‌توانیم ۲۴۰۰ مرکز مثبت زندگی را افتتاح کنیم کار بسیار عظیم اجتماعی است. برای همه خانواده‌هایی که برای توانمندی و آگاه سازی نیاز به کمک دارند، باید اقدام کنیم تا رنج مردم کاهش پیدا کند و همه آنهایی که به توان بخشی نیاز دارند بتوانند توان خود را از خداوند و بعد از آن از مردم و مسئولان بگیرند.
روحانی گفت: میراث فرهنگی یک سند است. هرچقدر کتاب بخوانیم که تمدن ایران گذشته چگونه بوده است و هزاران جلد کتاب بخوانیم، اگر یک سر به اصفهان بزنیم و میدان نقش جهان را ببینیم بیش از خواندن کتاب دلالت دارد و سخن می‌گوید که چه دانشمندان و معماران و طراحان خوبی توانستند با بهترین مصالح، زیباترین ساختمان‌ها را برای ما بسازند.
وی ادامه داد: علاوه بر زیبایی این ساختمان‌ها، آدم احساس غرور می‌کند، از اینکه می‌فهمد ایرانی است و ایرانیان ما پنج قرن و 10 قرن قبل این آثار را به وجود آورند و حتی می‌تواند امروز برای معماری شرقی، اسلامی و ایرانی ما الهام بخش باشد. خانه‌های زیبایی که مرمت و احیا می‌شوند اولاً باعث ماندگاری نام صاحب خانه می‌شوند و برای استان یا شهر جاذبه گردشگری ایجاد می‌کنند. خود آن مکان‌ها می‌تواند محل بهره‌برداری قرار گیرد و به موزه و چای‌خانه یا بوم گردی و هتل زیبا تبدیل شود.
روحانی اظهار کرد: هتل‌های بسیار گران قیمتی در اسپانیا هست که قرن‌ها قبل به دست مسلمانان ساخته شده است. در نهایت ما از این مکان‌ها می‌توانیم هم بهره‌مندی اقتصادی و هم بهره مندی اجتماعی و فرهنگی کنیم. گردشگردی کار عظیم و بزرگی است و وزارت گردشگری می‌تواند نقش مهمی در گردشگری داشته باشد.
روحانی افزود: گردشگری کار بسیار مهمی است. گردشگری در دولت تدبیر و امید دو برابر شد. این یک سال گذشته سال سختی برای گردشگری، هتل داران و همه آنانی که خدمات گردشگری انجام می‌دهند بود. سال آینده سال غلبه بر ویروس و همه رونق مشاغل خواهد بود.
وی ادامه داد: البته نه اول سال؛ اما به مرور واکسن خارجی وارد می‌شود و به بازار می‌آید و واکسن داخلی توزیع می‌شود. عده ای که مبتلا شدند و از این بیماری گذشتند به طور طبیعی واکسینه شدند و عده ای که نگرفتند واکسینه می‌شوند. روحانی تأکید کرد: دولت همه تلاش خود را به کار می‌گیرد و بخش گردشگری روزهای بهتری خواهد داشت.
روحانی در بخشی از این مراسم افتتاحیه گفت: بسیار برای ما خوشحال کننده است که یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های گندله سازی کشور روز دوشنبه افتتاح شد. کارخانه‌ای که ظرفیت ۵میلیون تن گندله آهن دارد و کارخانه بسیار مهمی است و با کمترین ضایعات می‌تواند در زنجیره تولید فولاد قرار گیرد.
وی درباره طرح‌های افتتاح شده توسط سازمان بهزیستی، نیز تصریح کرد: کار بسیار ارزشمند و مردمی در حال انجام است. امیدواریم سازمان بهزیستی هم بهترین هماهنگی و همکاری را داشته باشد.
رئیس‌جمهور در ارتباط با تلاش‌های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نیز گفت: مراکز فرهنگی و آثار تمدنی ایران برای ما بسیار مهم است. این به معنای اهمیت علم و هنر ایرانیان در طول تاریخ است. این بناها یکی از آثار و ثمرات همان مناسبات علمی، ریاضی، اجتماعی و طراحی بسیار خوب در گذشته بوده است.
 وی با بیان اینکه آثاری در ایران عزیز ما هست که موجب افتخار ماست گفت: این آثار نشان می‌داده که در قرن‌ها پیش ایرانیان چگونه می‌زیستند و چگونه می‌اندیشیدند و چگونه ایران مهد علم، دانش، هنر و فرهنگ بوده است. اینجا قول می‌دهم هر طرح مرمتی داشته باشید که تا پایان دولت بتوانید آن را تکمیل کنید، بودجه‌اش را تأمین می‌کنیم تا با سرعت بیشتری در پایان امسال و آغاز سال ۱۴۰۰ انجام گیرد. مزارعی که در ترکمن‌صحرا و قسمت‌های دیگر استان لرستان وجود دارد، بسیار برای ما و مردم ارزشمند است.
وی ادامه داد: اینکه امروز شاهد هستیم ۷ اثر بسیار مهم تاریخی ما در شهر همدان احیا و مرمت می‌شود بسیار خوشحال کننده است. همدان مرکز بسیار مهمی با جاذبه‌های بسیار فراوان طبیعی و تاریخی است و هر اقدامی در این استان‌ها که می‌تواند جاذبه این استان‌ها را برای گردشگری داخلی و خارجی افزایش دهد برای ما بسیار مهم است.
وی در ادامه این مراسم خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالیم که روز دوشنبه پنجاه و پنجمین افتتاح بزرگ در سال ۱۳۹۹ بود و توانستیم همه هفته‌های امسال را برای افتتاح‌های بسیار مهم اختصاص دهیم و بیش از ۱۵هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شده است.
روحانی گفت: این افتتاح‌ها موجب اشتغال ۱۳هزار نفر می‌شود. برای ما بسیار مهم است که در بخش‌های مختلف مانند بخش فولاد این افتتاح‌ها صورت گرفته است. این دولت اقدامات بسیار مهم در توسعه زنجیره فولاد داشته و این زنجیره تقریباً در طول ۸ سال عمر دولت به حدود دو برابر رسیده است.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: خیلی مهم است که ۸ سال را با کل تاریخ کشور مقایسه می‌کنیم و کارهای بسیار عظیمی که از نظر کنستانتره، گندله و نهایت شمش فولاد شده، باعث شده است که از خام فروشی جلوگیری شود. ارزش این معادن بزرگ و صنایع معدنی ما باعث شده است که ارزآوری بسیار خوبی در شرایط این سه سال که سال تحریم و سختی بوده است، داشته باشد.
وی ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله سال ۱۴۰۰ از آن سال‌هایی است که خداوند رحمت خود را بر این مردم نازل می‌کند. می‌توانیم پرده‌هایی که باعث آزار این مردم شده است را کنار بزنیم و مردم ما هم در بیماری کرونا و هم جنگ اقتصادی موفقیت‌های بزرگی به دست خواهند آورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی