[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

روغن گران نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تأکید بر اینکه ارز ترجیحی واردات روغن خام تا سال آینده پابرجاست و روغن گران نمی‌شود، گفت که در حال حاضر به اندازه شش ماه، روغن ذخیره شده است. به گزارش ایسنا، سعید صارمی در یک برنامه تلویزیونی درمورد وضعیت ذخایر روغن خام و تولید روغن نباتی در کشور، گفت: نیاز ماهانه کشور به روغن خام حدود ۱۵۰هزار تن است که آذرماه امسال هر ماه ۱۸۰هزار تن روغن خام به بازار ترزیق شده است و در اسفند ماه این رقم به ۲۰۰هزار تن افزایش یافت. بنابراین تا ۱۵ اسفند حدود ۱۰۰هزار تن از روغن خام توزیع و تولید شده و مابقی آن نیز تا پایان سال انجام می‌شود. 
وی با بیان اینکه علاوه بر ۲۰۰هزار تن حدود ۲۵هزار تن هم به بخش صنف و حدود ۳۵هزار تن نیز به بخش صنعت تخصیص یافته، وعده داد که روغن مورد نیاز ماه رمضان هم با همین برنامه‌ریزی تأمین ‌شود. صارمی افزود: همچنین به سازمان‌های صمت استان‌ها اعلام شده تا نیاز آنها تأمین شود؛ به شرط اینکه کارخانجات تولید و در شبکه‌هایی که سازمان صمت اعلام می‌کند، توزیع کنند. بنابراین با ارائه تأییدیه باز هم روغن خام موردنیازشان تأمین می‌شود. به گفته این مقام مسئول اگرچه به جای ۱۵۰هزار تن روغن ۲۰۰هزار تن روغن توزیع می‌شود، اما ترس و نگرانی مردم از افزایش قیمت روغن نباتی موجب افزایش تقاضا شده است. 
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت با تأکید بر اینکه قیمت روغن نباتی افزایش نمی‌یابد و ارز ترجیحی واردات روغن خام نیز تا سال دیگر پابرجاست، تصریح کرد: ذخایر روغن خام کافی است و به اندازه شش ماه ذخیره داریم. به گزارش ایسنا، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد مردم همچنان برای تهیه روغن جامد دچار مشکل هستند و حتی اخیراً فروش روغن جامد با کارت ملی خبرساز شد.
همچنین بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت، در آذر ماه امسال قیمت حلب ۱۶ کیلویی روغن نباتی معمولی ۱۲۵.۵ درصد نسبت به آذر سال قبل افزایش یافته و به ۲۵۹هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. در این مدت قیمت روغن نیمه جامد ۴.۵ کیلویی ۶۹.۶ درصد و انواع روغن مایع نیز ۱۵ تا ۲۴ درصد افزایش یافته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی