[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۴
  • دوره جدید

باران تخلف در بازار ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: به دنبال حضور بازرسان نامحسوس در بازار و خریدهای صوری آنها، یکی از فروشگاه‌های بزرگ فرش متقلب از آب درآمد.
مهندس حمیدرضا ایزدی با بیان اینکه تخلفات ریز و درشت و گران فروشی‌ها به دلیل بی توجهی به دستورالعمل‌ها و عدم رعایت موارد قانونی صورت گرفته که آشفتگی بازار را رقم می‌زند، اظهار کرد: به دنبال حضور بازرسان نامحسوس در بازار و خریدهای صوری آن‌ها از فروشگاه‌ها، یکی از فروشگاه‌های بزرگ فرش متقلب از آب درآمد.
وی افزود: این فروشگاه به صورت گسترده به تبلیغات کاذب در سطح شهر می‌پرداخت و در تبلیغات خود از عناوینی همچون تخفیف ۵۰ درصدی و فروش اقساطی بدون بهره استفاده می‌کرد که برای آن تشکیل پرونده داده شد.
مهندس ایزدی ادامه داد: یکی از تولیدکنندگان نیز ۳۵ کیسه آرد امانی (آرد یارانه ای ویژه پخت نان سنگک) را به یکی از نانوایی‌های شیراز عرضه کرده بود که برای آن نیز پرونده تخلف تشکیل شد.
وی با بیان اینکه با متخلفان برخورد قانونی می‌شود، یادآور شد: طبق اعلام اداره کل غله و خدمات بازرگانی به انجمن‌های صنفی، کارخانجات تولید آرد استان می‌بایست در راستای توزیع عادلانه از ارسال آرد امانی به نانوایی‌ها جداً خودداری کنند.
مهندس ایزدی با تأکید بر هشدار شرکت حمل و نقل به سودجویان اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل شرکت غله به سازمان‌ها، انجمن‌های تولیدی و صنفی، شرکت حمل و نقل برای جلوگیری از حمل هرگونه آرد امانی و عدم پرداخت کرایه به رانندگانی که این مهم را رعایت نمی‌کنند، هشدار می‌دهد. وی با بیان اینکه پرونده تخلف گران فروشی یک واحد بسته بندی حبوبات نیز تشکیل شده، افزود: علی‌رغم اعلام‌های این سازمان به واحدهای بسته بندی حبوبات در رعایت اخذ درصد سود قانونی، پرونده این شرکت هم به دلیل عدم توجه به دستورالعمل‌ها تشکیل شد. رئیس سازمان صمت فارس با اشاره به این که پرونده متخلفان برای صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارسال شده به تشکیل ۲۷۸ پرونده تخلف در واحدهای صنفی این استان طی ۱۰ روز ابتدای ماه جاری اشاره کرد و گفت: در مدت یادشده بیش از ۲هزار بازرسی انجام و پرونده تخلف به ارزش ۱۱۳میلیارد و ۳۵۶میلیون ریال تشکیل شده است.
 وی با تأکید بر حفظ آرامش بازار در ایام نزدیک به نوروز به این که مردم می‌بایست به تبلیغات اکتفا نکنند و از قیمت‌های واقعی بازار اطمینان حاصل نمایند، تأکید کرد و افزود: شهروندان در صورت مشاهده هر نوع تخلف موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ سازمان صمت فارس اطلاع دهند تا بازرسان آن را مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی