[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

آمادگی راهداری فارس برای کنترل ترددها در ایام نوروز، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با بیان اینکه برنامه ریزی‌های لازم در حوزه تردد برای ایام نوروز انجام و بررسی شده است، گفت: همانند گذشته این آمادگی را داریم که بتوانیم شرایط مورد نیاز را اجرایی کنیم.
علیرضا سیاهپور در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بحث محدودیت در ورودی و خروج‌شهر و ایمنی سازی را دنبال کرده است، افزود: در ابتدای شیوع کرونا، کاهش سفر و محدودیت سفر به شهرها و استان‌های قرمز در دستور کار قرار گرفت و شاهد کاهش سفر تا ۹۰ درصد در دو ماه اول شیوع این بیماری بودیم. 
او خاطرنشان کرد: در ادامه با افزایش سفرهای عمومی، بخشی از نگرانی‌هایی که در بحث جابه‌جایی مسافر و ورشکستگی شرکت‌ها ایجاد شده بود، بهبود یافت.
به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۳۰ درصدی سفر و مسافر در فارس مواجه بودیم و در سه ماهه سوم (پاییز) نسبت به مدت مشابه سال قبل، این کاهش ۱۰ درصد بوده است. سیاهپور با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی قبل و طول سفر و ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری و تب سنجی مسافران، گفت: صندلی‌ها در حوزه جاده‌ای، ریلی و هوایی با ۵۰ درصد کاهش ظرفیت مواجه شد و محدودیت ورود و خروج چندین بار در طول این‌ مدت داشتیم. او در خصوص جذب تسهیلات کرونایی نیز گفت: از ۳۱ شرکت متقاضی در حوزه حمل و نقل مسافر با اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر وام ۴میلیارد تومان با سود ۱۲ درصدی پیش بینی شد؛ به ازای هر راننده ۶میلیون تومان در نظر گرفته شد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با اشاره به اتصال سامانه فروش بلیت برای کنترل ورود مسافران گفت: حدود ۳۰۰ مسافر را که تست آنها مثبت بود از سفر منع کردیم‌. سیاهپور تصریح کرد: این دغدغه وجود دارد که در آستانه نوروز، سفرها در حوزه ریلی، هوایی و زمینی به صورت عمومی باشد؛ به همین دلیل رعایت پروتکل‌ها بیش از گذشته ضروری است و باید کنترل و پیش‌بینی‌های لازم به ویژه در حوزه زمینی انجام شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی