[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

۱۱ پارک محله‌ای سال آینده احداث می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت‌کاری با حضور شهردار، امام جمعه، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج امیرالمؤمنین صدرا، مدیران شهرداری و شهروندان فاز 2 شهر صدرا مراسم روز درخت‌کاری برگزار شد.
به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی شهرداری صدرا، دکتر پرنیان شهردار صدرا در این مراسم، ضمن تبریک فرارسیدن روز درخت‌کاری و هفته منابع طبیعی، تصریح کرد: منابع طبیعی و فضای سبز در زندگی روزمره شهروندان و شادابی و نشاط اجتماعی نقش اساسی دارد که متأسفانه سرانه فضای سبز در شهر صدرا خیلی پایین و تنها فضای سبز موجود، اکوپارک و پارک خرم در چهارراه گل‌ها بوده است. 
دکتر پرنیان در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر صدرا یک شهر جدید است و یکی از اهداف اولیه و اصلی شهر صدرا ساختن یک شهر سبز می‌باشد، ولی متأسفانه این هدف بنا به دلایل مختلف در طی سال‌های گذشته محقق نشده است. پس از توفیق حضور اینجانب در مجموعه مدیریت شهری صدرا، رویکرد و توجه ویژه ای به مسئله ارتقای سرانه فضای سبز شهری داشته و تصمیمات ویژه‌ای در سال 1399 در این خصوص اتخاذ گردیده است؛ از جمله احداث سه پارک محله ای که در مرحله اتمام هستند و همچنین با توجه به سیاست‌های ابلاغی استاندار در خصوص افزایش سرانه فضای سبز شهر صدرا در سال ۱۴۰۰ هم شش پارک محله ای دیگر در دستور کار قرار گرفته و تأمین اعتبار شده است که در اوایل سال آینده نسبت به آگهی مناقصه و انتخاب پیمانکار اقدام خواهیم کرد و امیدواریم با احداث این ۹ پارک که در طی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد، سرانه فضای سبز شهر صدرا را ارتقا بدهیم. همچنین در کنار پارک‌های محله‌ای تعاملاتی را با شرکت عمران داشته ایم و مجوزاتی مبنی بر ساخت ۵ پارک محله ای دیگر در شهر صدرا از دکتر طاهرخانی معاون وزیر راه و مدیر عامل شهرک‌های جدید کشور دریافت کردیم. همچنین توسعه فاز دوم اکوپارک در مرحله طراحی است که در سال ۱۴۰۰ به مرحله اجرایی می‌رسد و پارک ۵۵ هکتاری در ضلع شمالی بیمارستان ابوعلی سینا هم در مرحله طراحی می‌باشد و در سال ۱۴۰۰ پیمانکار آن انتخاب و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
شهردار صدرا بیان کرد: علاوه بر احداث پارک در صدرا، تاکنون با کاشت بیش از 10هزار اصله درخت در بسیاری از بولوار‌های این شهر و کاشت بیش از 36هزار گلدان گل در معابر سطح شهر تلاش کرده ایم سرانه فضای سبز شهر را افزایش دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی