[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مدیرکل بهزیستی فارس: هم کارآفرینی کردیم هم مرکز مثبت زندگی ایجاد کردیم ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بهزیستی فارس:
هم کارآفرینی کردیم 
هم مرکز مثبت زندگی ایجاد کردیم 

دکتر کشفی‌نژاد: سرمایه‌گذاری پنج‌هزار و ۵۰۰میلیارد تومانی بهزیستی برای بخش خصوصی 

مدیرکل بهزیستی فارس گفت: ۱۸۶ مرکز مثبت زندگی با ایجاد کارآفرینی مستقیم برای ۹۰۰ نفر در این استان راه‌اندازی شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس، محمدصادق کشفی‌نژاد، در آیین گشایش مراکز مثبت زندگی که به ‌صورت ویدئوکنفرانس و با حضور رئیس جمهوری و رئیس سازمان بهزیستی برگزار شد، بیان داشت: در سراسر کشور ۲هزار و۴۰۰ مرکز مثبت زندگی همزمان راه‌اندازی شده که برای ۱۱هزار متخصص دانش آموخته شغل ایجاد کرده است.
وی در معرفی مراکز مثبت زندگی گفت: ایجاد این مراکز از خدمات بهزیستی است که در ۲۲ حوزه به‌ صورت رایگان به مددکاران خدمت ارائه می‌کند. مدیرکل بهزیستی فارس، با بیان اینکه مددکاران بهزیستی در این مراکز در زمینه‌های تسهیل امور، محله محوری، توجه به روستاها، نیازسنجی‌های بومی همراه با مشارکت مردمی، غربالگری‌، مشاوره ژنتیک و تجمیع هر خانواده فعالیت می‌کنند، افزود: احتساب هزینه‌های مربوط به راه اندازی این مراکز با تعرفه دولتی ۴هزار و ۸۰۰میلیارد تومان و هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی ۶۶۰میلیارد تومان است. به گفته کشفی، در مجموع پنج‌هزار و ۵۰۰میلیارد تومان برای واگذاری این مراکز به بخش غیردولتی در این زمینه سرمایه‌گذاری شده است.
وی ادامه داد: مراکز مثبت زندگی پیش از این در روستاهایی که دارای ۱۵۰ مددجو بود، تأسیس شده و بر آنیم که این روند را تا پوشش کامل روستاهای فارس ادامه دهیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی