[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

سفر به مناطق نارنجی و قرمز ممنوع ، روزنامه شیراز نوین

دکتر لطفی: مردم از دورهمی‌های خانوادگی و حضور در مراکز خرید و پُرتردد خودداری کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دویست و هفتاد و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، یکی از زمینه‌های موفقیت فارس در مدیریت کرونا طی یک سال گذشته را تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه و به موقع دانست. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: در کنار برگزاری نشست‌های روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا طی یک سالی که گذشت، برگزاری نشست‌های مشترک در حوزه‌های مختلف دانشگاه با هدف شناسایی، رفع چالش و بررسی روند خدمت رسانی به مراجعان در استان، از اولویت‌های مسئولان دانشگاه و با هدف کاهش آسیب‌های احتمالی و پیشگیری از مواجهه با برخی مشکلات بوده است. او ضمن قدردانی از تلاش کارکنان اورژانس استان به ویژه در خدمت رسانی به مردم در این بحران، تلاش‌های آنان را نیز در افزایش رضایتمندی عمومی، به ویژه در ایام قرنطینه، تأثیرگذار خواند.
دکتر لطفی همچنین از مردم خواست تا از مسافرت در این بحران به ویژه سفر به مناطق دارای وضعیت نارنجی و قرمز در کشور خودداری کنند.
رئیس دانشگاه حضور مردم در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی و مراکز خرید و پُرتردد را موجب افزایش و انتشار این بیماری عنوان کرد و ادامه داد: برای کنترل و مدیریت بحران نیاز به مشارکت عمومی بوده و نقش تأثیرگذار مردم در این بحران بیش از پیش ضروری است.
دکتر لطفی ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز یکشنبه تا دوشنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت و تأکید کرد: در راستای شناسایی بیشتر مبتلایان، باید نمونه گیری‌ها در استان افزایش یابد.
روند انجام واکسناسیون کارکنان درگیر با کرونا در شهرستان‌های استان، از دیگر محورهای این نشست بود که از سوی رئیس دانشگاه بررسی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی