[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

این بدترین نمایش نیم فصل بود، روزنامه شیراز نوین

میثم محجوبی - شیراز نوین
تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز آخرین مسابقه نیم فصل اول لیگ یک را با تساوی خانگی برابر گل ریحان البرز پشت سر گذاشت. این تیم روز گذشته در ورزشگاه پارس میزبان نماینده کرج بود و در پایان با تساوی بدون گل متوقف شد.
ترکیب فجر شهیدسپاسی:  محمدحسین ناییجی، ابوالفضل علایی، محمد قنبری، پوریا پورعلی، پوریا زارع، سعید زارع، میلاد احمدی، دانیال کردستانی، رضا آقابابایی، فرزان دانا، محمد کاظمی. سرمربی:  علی اصغر کلانتری
ترکیب گل ریحان البرز: علی شاهد، نیما داغستانی، حسین خیری، امید جهانبخش، بابک لطیفی، رضا قلی زاده، فرید امیری، پدرام قاضی پور، وحید جمالی، عادل سرشار خرقی، محمد زارع قبادی. سرمربی:  اصغر مازیار
نخستین موقعیت جدی را فجری‌ها ایجاد کردند. در دقیقه چهارم، میلاد احمدی با پاس خود میلاد کردستانی را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه دانیال پس از برخورد با مدافع سرخپوش، به تیر عمودی دروازه برخورد کرد. 
پس از این موقعیت، این تیم گل ریحان بود که بازی بهتری ارائه داد. بهترین گلزن این تیم یعنی امید جهانبخش در دقایق پنج، پانزده و بیست مسابقه سه بار در موقعیت گلزنی قرار گرفت. در دقیقه پنج ضربه او از داخل محوطه جریمه به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. پنج دقیقه بعد این بار از پشت محوطه اقدام به شوتزنی کرد که این توپ هم به شکل خطرناکی از کنار دروازه محمدحسین ناییجی به بیرون رفت. در دقیقه بیستم هم جهانبخش از فاصله ای بسیار دور اقدام به شوتزنی کرد که این بار هم توپ او با فاصله بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. 
بنابراین در بیست دقیقه ابتدایی گلی به ثمر نرسید اما برتری نسبی با تیم ته جدولی گل‌ریحان بود. نمایش ضعیف فجری‌ها تا پایان نیمه اول ادامه داشت. تنها موقعیت نصفه و نیمه این تیم در دقیقه ۳۱ به دست آمد که ضربه کم جان‌محمد کاظمی به راحتی در اختیار علی شاهد قرار گرفت. 
در سوی مقابل اما تیم میهمان در دقیقه ۳۷ با پاس فرید امیری و ضربه عادل سرشار به گل رسید که کمک داور پرچم زد و گل را آفساید اعلام کرد. تصمیمی که با اعتراض کادر فنی گل‌ریحان همراه بود و با تذکر جدی داور نیز مواجه شد. 
عادل سرشار خرقی در دقیقه ۴٠ نیز با محمدحسین ناییجی تک به تک شد اما خروج به موقع دروازه‌بان فجر باعث شد تا موقعیت عالی مهاجم گل‌ریحان به گل تبدیل نشود. 
در نهایت نیمه نخست پس از دو دقیقه وقت تلف شده، با تساوی بدون گل به پایان رسید.
کلانتری در ابتدای نیمه دوم دست به تعویض زد. او میلاد احمدی را از بازی خارج کرد و امیرحسین صدقی را به میدان فرستاد. میلاد احمدی یکی از بهترین بازیکنان نیم فصل اول لیگ یک بود که در بازی های اخیر، فروغ چندانی نداشت.
در نیمه دوم فجری‌ها نبض بازی را در اختیار گرفتند ولی باز هم نتوانستند نمایش راضی‌کننده‌ای از خود به نمایش بگذارند. در دقیقه 52 ضربه آزاد امیرحسین صدقی از بالای دروازه گل‌ریحان به بیرون رفت. دو دقیقه بعد یورش همه‌جانبه فجر به محوطه جریمه گل‌ریحان با ضربات صدقی و کردستانی همراه شد اما هیچ یک راهی به چارچوب دروازه علی شاهد پیدا نکرد.
در دقیقه 59 یک ضربه آزاد نصیب فجر شد و از زاویه‌ای که بیشتر بازیکنان چپ‌پا اقدام به ضربه زدن می‌کنند، کردستانی راست‌پا پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه روی پا توپ را به بالای دروازه فرستاد.
دو دقیقه بعد، رضا آقابابایی در حال ورود به محوطه جریمه سرنگون شد اما داور به او کارت زرد نشان داد. هر چند به نظر می‌رسید شماره 19 فجرشهیدسپاسی پیش از ورود به محوطه جریمه توسط مدافع گل‌ریحان سرنگون شده، اما داور اعتقاد به تمارض وی داشت.
در دقیقه 63 کلانتری دو تعویض دیگر هم انجام داد. او سپهر شاهین و وحید نعمتی را به جای پوریا پورعلی و فرزان‌دانا وارد زمین کرد. در دقیقه 70 فرصت مطلوب ضربه زنی توسط دانیال کردستانی با تعلل بیش از حد او هدر رفت و ثانیه‌هایی بعد، خود او با شوتی سنگین دروازه میهمان را هدف قرار داد اما این توپ هم از کنار دروازه به شکل خطرناکی عبور کرد و به بیرون رفت.
در دقیقه 81 امیرمحمد نساج به عنوان چهارمین تعویض فجر و به جای رضا آقابابایی وارد زمین شد. آخرین موقعیت این بازی برای فجر در دقیقه 83 به دست آمد. امیرحسین صدقی مدافع راست این تیم سانتری دقیق روی دروازه انجام داد. توپ در موقعیتی مطلوب به پوریا زارع مدافع چپ طلایی پوشان رسید اما او نتوانست با ضربه سر دروازه علی شاهد را باز کند و توپش از کنار دروازه به شکل خطرناکی به بیرون رفت.
در حالی که داور مسابقه 5 دقیقه وقت تلف‌شده برای این مسابقه در نظر گرفته بود، تیم گل‌ریحان در پنجمین دقیقه می‌توانست به سه امتیاز بسیار با ارزش دست پیدا کند اما ضربه خطرناک یزدان عباسیان را محمدحسین ناییجی دفع کرد تا بازی با تساوی بدون گل دو تیم به پایان برسد.
علی اصغر کلانتری پس از بازی اعتراف کرد که این مسابقه بدترین نمایش تیمش در طول فصل بوده. بدین ترتیب فجرشهیدسپاسی با 27 امتیاز و روی پله پنجم به کار خود در نیم‌فصل نخست پایان داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی