[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

منتظر پیشنهادی سازنده از سوی ایران هستیم، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اعلام موضع کشورش درباره گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره غنی سازی اورانیوم در ایران، تأکید کرد که دولت کشورش خواهان در پیش گرفتن دیپلماسی با ایران است.
به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا کنفرانس خبری دوشنبه‌شب ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور را منتشر کرده و نوشت که او در پاسخ به این سؤال که چه نظری درباره گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دارد که مطرح کرده بود ایران غنی سازی اورانیوم با مجموعه سوم سانتریفیوژهای پیشرفته در نطنز را آغاز کرده است، گفت: ما در این باره گفته ایم که صبر ما نامحدود نیست و صبرمان به خاطر ماهیت این چالش نمی‌تواند نامحدود باشد. به خاطر ماهیت این چالش است که هر روزی که می‌گذرد و به آن پرداخته نمی‌شود، نگرانی‌مان افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: به همین دلیل است که از روزهای اول این دولت، اقدام به رایزنی با شرکا و متحدانمان و اعضای کنگره کرده ایم تا دیدگاه‌ها را به اشتراک بگذاریم، رویکردها را همگام سازی کنیم و در نهایت طبق آن رویکرد عمل کنیم. ما این کار را چند هفته پیش وقتی به وضوح گفتیم که آمریکا اگر اتحادیه اروپا پیشنهاد میزبانی نشستی را بدهد، همان طور که پیش تر در چهارچوب گروه ١+۵ انجام داده بود، آماده مذاکره مستقیم با ایران هستیم، در سطح تاکتیکی انجام دادیم. 
پرایس بیان کرد: ما هنوز بر این عقیده ایم که برنامه هسته ای ایران چالشی است که بهترین راه پرداختن به آن دیپلماسی است. از طرف ما یک دیپلماسی بابصیرت و اصولی، همگام با شرکا و متحدانمان به سمت هدف نهایی‌مان خواهد بود. این هدف نهایی وجود ممنوعیت دائمی و قابل راستی آزمایی محدودیت‌های دائمی و قابل راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران برای اطمینان یافتن از این است که ایران هیچ‌گاه به یک سلاح هسته ای دست پیدا نمی‌کند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی