[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

ضرورت حضور خیران در حوزه سلامت روان جامعه، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری فارس گفت: خیران تأثیر بسیار زیادی در افزایش خدمات سلامت جسمی و روانی دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، سیده معصومه دستغیب در مراسم کلنگ زنی مرکز درمان اعصاب و روان دکتر عبدالرضا رحمانیان که با حضور امام جمعه جهرم، فرماندار، معتمدان، خیران و جمعی از خانواده شهدا برگزار شد، گفت: خیران تأثیر بسیار زیادی در افزایش سلامت جسمی و روانی و آرامش مردم در جامعه دارند و در حقیقت می‌توان گفت برنامه‌های خیران در این راستا موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود. امروزه خیران اندیشمندی در جامعه حضور دارند که به نیازهای اساسی و مهمی که موجب تداوم یک زندگی سالم همراه با آرامش می‌شود، توجه می‌کنند.
وی بیان داشت: این خیران تلاش‌های بی نظیری در توسعه فرهنگ سالم دارند. امروزه یکی از نیازهای اساسی در حوزه سلامت توجه به موضوع سلامت روان است. مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری فارس با تأکید بر اهمیت موضوع سلامت روح و روان و ارائه خدمات در این حوزه، اظهار داشت: ارائه انواع خدمات در حوزه سلامت روان از جمله پذیرش و بستری نمودن بیمار و سایر خدمات از مسائل مهم جامعه است که کمتر خیری در این زمینه ورود کرده است اما خانواده دکتر رحمانیان که هزینه مرکز اعصاب و روان را تأمین نموده اند، به این موضوع خیلی خوب توجه کرده اند و این مرکز باعث جبران کمبود شدید امکانات در حوزه سلامت روان می‌شود.
وی ضمن قدردانی از خانم نرگس رحمانیان که به نیابت از همسر مرحوم و فرزندان خود نسبت به راه اندازی کلینیک اعصاب و روان در جهرم اقدام نمودند، اظهار داشت: بسیاری از افراد هستند که با دریافت کوچک‌ترین خدمات مشاوره یا دارو از عواقب بعدی ناراحتی‌های روانی از جمله افسردگی، اضطراب‌های عمیق، اعتیاد و خودکشی در امان می‌مانند یا نیاز به بستری شدن پیدا نمی‌کنند. لذا توجه به ارائه خدمات مشاوره رایگان و قابل دسترس باید مورد توجه خیران قرار گیرد و با تأمین هزینه‌های بیماران روحی برای بازگشت آنان به زندگی اقدام نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی