[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۴
  • دوره جدید

رونمایی از نماد متبرک «بسم الله الرحمن الرحیم» ، روزنامه شیراز نوین

آیین رونمایی از نماد «بسم الله الرحمن الرحیم» در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رئیس دانشگاه، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، معاونان دانشگاه و جمعی از مسئولان ارشد استان و دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرضا قاسم پور» معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در این آیین از دست اندرکاران برپایی این نماد ارزشمند و تلاش برای حفظ آیین و احترام به مقدسات دینی قدردانی کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این آیین درباره هدف از برپایی این نماد مقدس، گفت: هدف از برپایی این نماد در ورودی ساختمان مرکزی دانشگاه این است که کارکنان و مراجعان با نام و یاد خداوند متعال روز خود را آغاز کرده و با استعانت از نام خداوند به امور خود رسیدگی کنند.
دکتر «مهرزاد لطفی» افزود: جاری بودن نام و یاد خداوند بر زبان و در عمل اطاعت از خواسته‌های او، موجب پیشبرد اهداف و رسیدن به رضایت حق می‌شود که تلاش شده تا با برپایی این نماد مقدس و ارزشمند، اسم خداوند بر زبان و روح کارکنان و مراجعان یادآوری و نهادینه شود. حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حمید مقامی» مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز درباره این آیین با اشاره به اینکه این دانشگاه علاوه بر اینکه در عرصه پزشکی نه ‌تنها در کشور، بلکه در دنیا زبانزد است، گفت: تصور افکار عمومی از فضای فیزیکی دانشگاه، بسیار عامیانه و تنها بر اساس معماری ساختمان دانشگاه است که تلاش شده با یک اقدام فرهنگی با نصب نماد «بسم ‌الله» این ساختمان را با جایگاه و شرایط سومین حرم اهل‌بیت(ع) تطابق بیشتری دهیم و با رونمایی از این نماد، نام دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ذکر «بسم الله» مزین شود.
طراح و اجراکننده این اثر هنری در این باره توضیح داد: نماد «بسم الله الرحمن الرحیم» در سال ۱۳۹۵ بر پایه این روایت که نقطه، خلاصه بسم الله الرحمن الرحیم است و بسم الله الرحمن الرحیم، خلاصه سوره عظیم حمد و سوره حمد، خلاصه قرآن مجید است و قرآن حکیم، جامع جمیع کتب آسمانی است، طراحی شده و با تکنیک اکرولیک و مس به اجرا درآمد و در جشنواره فرهنگی هنری وزارت بهداشت سال ۱۳۹۶ رتبه نخست کشور در رشته نقاشی خط را به خود اختصاص داد.
 «محمد فرازی» افزود: به پیشنهاد و پیگیری «مجتبی پرنیان» رئیس اداره استاد مشاور معاونت آموزشی دانشگاه، تصمیم گرفتم دوباره تابلو بسم الله را بازنویسی و اجرا کنم که با ورود کارکنان و مردم به ساختمان مرکزی دانشگاه، ناخودآگاه ذکر «بسم الله» را زمزمه و کار روزانه خود را با نام خدا آغاز کنند؛ چراکه ما اعتقاد داریم، آغاز فعالیت روزانه باید با ذکر و نام خدا باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی