[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

اتحاد شاه‌کلید مقابله با کروناست، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا، هماهنگی، اتحاد و انسجام تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را رمز موفقیت این مجموعه در راستای کنترل و مهار کروناویروس عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس و جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونا، با حضور در نشست دیروز ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره)، شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت و شهدای مدافع سلامت گفت: انقلاب اسلامی هرچه دارد از برکت ایثارگری و جان فشانی شهداست؛ در این روزها که با بحران کرونا مواجه هستیم، اگر تلاش و فداکاری شهدای مدافع سلامت نبود نمی‌توانستیم در آرامش زندگی کنیم، بنابراین باید قدردان شهدای سلامت، خانواده آنها و کادر درمان باشیم.
 دکتر «عبدالرضا قاسم پور» با تقدیر از رئیس، معاونان، مدیران، پزشکان، کادر بهداشتی درمانی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، افزود: مجموعه سلامت استان در دوران پیش از کرونا نیز عملکرد خوبی داشته است، اما در دوران همه گیری کروناویروس نیز اقدامات مؤثر و ماندگاری برای سلامت مردم انجام داده اند و رمز موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه مقابله با کرونا، اتحاد و انسجام مجموعه دانشگاه است.
او با بیان اینکه تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه مقابله با کرونا خوش درخشیده اند، از تلاش‌های جدی و اثرگذار این مجموعه در مدیریت کرونا در فارس تقدیر کرد و ادامه داد: دکتر «مهرزاد لطفی» و همکارانشان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رأس مجموعه سلامت استان برای مهار بیماری کووید ۱۹ تلاش کردند و برگزاری نشست‌های روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا و بررسی و پیگیری وضعیت بیماری در استان و سایر اقدامات انجام شده نشان می‌دهد که کرونا در استان فارس به خوبی مدیریت شده و مواجهه با این ویروس با منطق، مدیریت و علمی بوده است.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا انجام اقداماتی مانند بالاترین میزان تست کرونا در کشور، آمار پایین مرگ و میر بیماران کرونا نسبت به آمارهای کشور، ایجاد مراکز ۱۶ ساعته برای نخستین بار در کشور، تولید کیت‌های تشخیصی، تولید اقلام بهداشتی و بسیاری از ابتکارات علمی و تخصصی را از دیگر مواردی برشمرد که از عملکرد مناسب استان فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای مقابله با ویروس کرونا، حکایت دارد.
دکتر قاسم پور با اشاره به کمیته‌های مختلف زیرمجموعه ستاد استانی مدیریت کرونا فارس، افزود: از همان ابتدای شیوع این ویروس مرگبار، با دستور استاندار فارس کمیته علمی تشکیل و به ستاد مدیریت کرونا استان اضافه شد؛ همچنین کمیته‌های دیگری که هر کدام وظایف ویژه ای را بر عهده دارند تشکیل شده و در موضوع مقابله با کووید ۱۹ فعالیت می‌کنند. او اضافه کرد: گزارشی از ابتکارات و اقدامات استان فارس به وزارت کشور ارائه شده تا نتایج و عمکلرد خوب این استان برای اجرا به سایر استان‌های کشور نیز ارسال شود؛ در یک سال گذشته همواره عملکرد فارس خوب بوده و از تلاش و اقدامات مسئولان و مردم فهیم استان از سوی مقامات کشور تقدیر شده است.
معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه در ستاد استانی مدیریت کرونا تلاش شد تا بین سلامت، امنیت و اقتصاد جامعه تعادل برقرار شود و تولید در استان حتی برای یک روز تعطیل نشده است و در زمینه کمک‌های مؤمنانه مردم به بیماران و نیازمندان اتفاقات خوبی را شاهد بوده ایم، گفت: نظارت، بازرسی و کنترل شیوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در استان سبب شد تا مردم نیز با دقت بیشتری مسائل بهداشتی را رعایت کنند و سامانه‌هایی نیز برای گزارش موارد تخلف از سوی اصناف و مشاغل راه اندازی شده است.
دکتر قاسم پور با بیان اینکه فارس از نظر تقسیمات جغرافیایی با ۳۶ شهرستان، استان نخست کشور و از نظر جمعیتی چهارمین استان کشور محسوب می‌شود، افزود: بخش بسیاری از بیماران از استان‌های هم جوار به فارس مراجعه و خدمات درمانی دریافت می‌کنند که این خدمات با بهترین کیفیت ارائه می‌شود و برای ادامه این مسیر باید هم اندیشی و پیشنهادات مختلف را برای بهبود امور بررسی کنیم.
او با تأکید بر اهمیت توجه به مهار و کنترل کرونا و جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس گفت: با توجه به شیوع ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی، سفر به فارس و شیراز و ورود مسافر با وسیله نقلیه شخصی در ایام نوروز ممنوع است و این موضوع به سایر استان‌ها نیز اعلام شده است. در ایام نوروز پارک‌ها، بوستان‌ها و مدارس تعطیل و برپایی چادر در سطح شهرها نیز ممنوع است؛ خودروهای شخصی اجازه ورود به استان را ندارند و از ورودی‌های استان برگشت داده می‌شوند، اما تردد با وسایل نقلیه عمومی در صورت منفی بودن تست کرونای مسافران، انجام می‌شود.
جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونا اضافه کرد: سال گذشته تمام مشاغل و اصناف به غیر از مشاغل ضروری تعطیل شدند، اما امسال اصناف تعطیل نمی‌شوند و نظارت‌ها بیشتر می‌شود و بازرسان با سخت‌گیری بیشتری با متخلفان بهداشتی، برخورد می‌کنند.
دکتر قاسم پور با تأکید بر اهمیت تشدید نظارت‌ها بر عملکرد اصناف در شهرستان‌های استان، از رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان خواست از تمام ظرفیت‌های شهرستان‌ها برای جلوگیری از تجمعات، مراسم عزا و عروسی و سفرهای نوروزی استفاده کنند و با مشارکت سایر ادارات و سازمان‌ها برای مقابله با کرونا تلاش کنند؛ هر جا همدلی و تعامل بین مجموعه بهداشت و درمان و سایر ادارات بیشتر بوده، نتایج بهتری نیز به دست آمده است.
او اظهار امیدواری کرد که با همکاری و همراهی مردم و تلاش مجموعه سلامت و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و تیم مدیریتی استان به زودی بتوانیم جشن پایان این پاندمی مرگبار را در کشور و دنیا برگزار کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی