[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

فرماندار آباده: به آباده سفر نکنید ، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی- گروه شهرستان‌ها- آباده
ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده به ریاست فرماندار در سالن اجتماعات سردار شهید سلیمانی برگزار شد. فرماندار آباده در این جلسه با بیان اینکه آباده امسال نیز میزبان مسافران نوروزی نخواهد بود، گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان این شهرستان از پذیرش مسافران نوروزی و خدمات‌رسانی به آنها معذور هستند؛ چراکه شرایط شیوع کرونا خطرناک و حساس است. نیک مرام افزود: هموطنانی که قصد مسافرت به شهرستان آباده را دارند، باید بدانند که هیچ جایگاهی برای اسکان و خدمات رسانی به مسافران نوروزی در این شهرستان پیش بینی نشده است و از پذیرایی آنها معذور هستیم. وی با بیان اینکه متأسفانه در یک سال گذشته بیش از 3هزار نفر در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد 120 نفر فوت کرده اند، گفت: آباده هم اکنون در وضعیت زرد به سر می‌برد و این وضعیت ناپایدار و شکننده است و با کوچک‌ترین بی احتیاطی مجدداً به وضعیت نامناسب نارنجی و قرمز باز خواهیم گشت. نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه طرح واکسیناسیون در استان فارس آغاز گردیده و یکی از شهرستان‌های دریافت کننده واکسن، آباده است، اظهار داشت: خوشبختانه در تأمین وسایل بهداشتی در شهرستان مشکلی نداریم و همچنین از روز سه‌شنبه ‌دستگاه دوم اکسیژن ساز بیمارستان امام خمینی(ره) راه اندازی شده است. 
وی در ادامه با اشاره به آخرین مصوبات ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: از 25 اسفندماه ورود مسافران نوروزی به شهرستان آباده ممنوع بوده و برگه تردد تنها در صورت موارد پزشکی صادر می‌شود. نیک مرام همچنین از محدودیت تردد از ساعت 21 تا 4 صبح در سطح شهرستان آباده خبر داد و گفت: در نوروز امسال مدارس سراسر شهرستان آباده، مسافرخانه و مهمان‌سراها میزبان مسافران نوروزی نخواهند بود. این مقام مسئول همچنین برگزاری هرگونه مراسم ترحیم و عروسی را در سطح شهرستان آباده از 25 اسفند ممنوع اعلام کرد. فرماندار آباده در پایان با بیان اینکه ورود به آرامستان‌های شهرستان آباده از 25 اسفند ممنوع است، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت اصول و نکات بهداشتی به ویژه حضور نیافتن در اجتماعات و مکان‌های شلوغ، شهروندان برای حفظ جان خود و دیگران از ایجاد تجمع‌های چهارشنبه‌ سوری در شهرستان آباده خودداری کنند. در ادامه این جلسه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده نیز اظهار داشت: در اسفندماه 98 حدود 33 بستری مرتبط با کرونا در بیمارستان آباده داشتیم که این روند به همین شکل ادامه یافت؛ به طوری که در آبان ماه 99 به اوج خود رسید. دکتر کامران مهدوی افزود: تا این لحظه آمار‌ها نشان می‌دهد که از کل مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان آباده 52 درصد مرد و 48 درصد زن می‌باشند که بیش از 58 درصد آنان در سنین 30 تا 59 سال هستند. همچنین در این جلسه فرماندهان ناحیه مقاومت بسیج سپاه و انتظامی شهرستان، شهرداران و دیگر مسئولان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
در پایان این مراسم نیز از خیر حوزه سلامت، آقای حسین امیدوار به جهت همراهی با ستاد مدیریت بحران در مقابله با ویروس کرونا قدردانی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی