[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

چهارشنبه‌سوری ویروس پشیمانی است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی استان با بیان اینکه وسایل آتش‌بازی و مواد منفجره، تهدید جدی برای کودکان و نوجوانان می‌باشد، تأکید کرد: رفتارهای پرخطر شب چهارشنبه‌ آخر سال ویروسی است که حسرت و پشیمانی را منتقل می‌کند؛ لذا باید ماسک اندیشه و عقلانیت بزنیم.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه خبری پلیس فارس، کارمند رتبه 15 «مهدی نعمایی» بیان كرد: چهارشنبه سوری مراسمی است كه امروزه دستخوش تغییرات اساسی بسیاری در هویت خود شده و از اصالت خود فاصله گرفته است؛ به گونه ای كه این سور با سوختن و پشیمانی همراه است و موجب شده تا روزهای پایانی سال به روزهای نگرانی و اضطراب خانواده‌ها تبدیل شود. وی افزود: مراسم چهارشنبه سوری توأم با نشاط و هیجان آحاد مختلف مردم جامعه به خصوص جوانان بوده که در صورت عدم مدیریت این هیجان، باعث می‌شود زمینه مزاحمت شهروندان فراهم شده و در روزهای پایانی سال به جای شادکامی، شاهد حوادث تلخ برای مردم باشیم.
رئیس اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی استان با اشاره به اینکه وسایل آتش‌بازی و مواد منفجره‌ای که معمولاً با نزدیک شدن به پایان سال در دسترس کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرد، تهدیدی جدی برای آنهاست، اظهار کرد: همراهی پدر و مادر با فرزندان و جایگزین کردن بازی‌ها و سرگرمی‌های نشاط‌ آور، می‌تواند تا حد زیادی از احتمال گرایش کودکان و نوجوانان به انجام رفتارهای پرخطر بکاهد. کارمند رتبه 15 «مهدی نعمایی» با بیان اینکه سلامتی و آرامش امروز و فردای فرزندان ما نباید در پس مشغله‌های فراوانمان در روزهای منتهی به نوروز، مورد بی‌توجهی و اهمال قرار گیرد، تصریح کرد: پدران و مادران آگاه، نخستین آموزگاران جامعه هستند که تفاوت عمیق «سنت‌گرایی» و «مردم‌آزاری» را از کودکی به فرزندانشان می‌آموزند.
این مقام مسئول با بیان اینکه در آستانه‌ سنت ارزشمند نوروز با آداب و رسومی نیک و پسندیده، اجازه ندهیم سنت‌های تحریف شده را به بهانه‌ تفریح به فرهنگمان گره بزنند، تأکید کرد: رفتارهای پرخطر شب چهارشنبه‌ آخر سال، ویروسی است که حسرت و پشیمانی را منتقل می‌کند؛ لذا باید ماسک اندیشه و عقلانیت بزنیم و از افرادی که زدن ماسک خود را فراموش کرده‌اند، فاصله بگیریم.
وی خاطرنشان کرد: پلیس هیچ گاه با آیین‌های سنتی به مخالفت برنخواسته و نفس جرم بودن یا نبودن رفتار را ملاک عمل قرار می‌دهد و به عنوان متولی اصلی برقراری نظم و امنیت جامعه، تخریب اموال عمومی، مزاحمت، اشاعه‌ فساد و بی‌بندوباری و به‌طور کلی بی‌نظمی و ناامنی به بهانه‌ شادی و هیجان را برنتابیده و با اقتدار کامل در مقابل آن می‌ایستد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی