[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

تجمع در آرامستان‌ها ممنوع است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز گفت: با نزدیک شدن به جمعه پایانی سال و رسم دیرینه مردم مبنی بر حضور در آرامستان‌ها، از شهروندان فهیم درخواست می‌شود از حضور در آرامستان‌ها پرهیز کنند.
علی پارسازاد در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اعمال محدودیت‌های پیشگیرانه در آرامستان بهشت احمدی و سایر آرامستان‌های شیراز بر اساس مصوبات و دستورالعمل‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اظهار داشت: در روز‌های پنجشنبه و جمعه آخر سال و برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا انتظار می‌رود مردم از حضور و تجمع در آرامستان‌ها پرهیز کنند.
وی با اشاره به وجود 30 آرامستان محله‌ای و 4 آرامستان ادیان مذهبی در این کلان شهر، افزود: حضور و برگزاری مراسم تدفین در دارالرحمه شیراز و بهشت احمدی با محدودیت برگزار و شهروندان مجاز به حضور حداکثر 10 نفر برای انجام مراسم هستند. رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز با بیان اینکه حفظ سلامتی شهروندان مهم‌ترین دغدغه ماست و مردم زیارت اهل قبور را به روز‌های پس از بحران شیوع کرونا موکول کنند، ادامه داد: از تجمعات و برگزاری مراسم با هر شکل و عنوانی در آرامستان‌ها جلوگیری می‌شود و از شهروندان خواهشمندیم از مراجعه غیرضروری به آرامستان‌ها خودداری کنند. پارسازاد همچنین از ممنوعیت توزیع هرگونه مواد خوراکی و آشامیدنی خبر داد و گفت: تنها عبور و مرور آزاد و نسبت به تردد خودرو‌ها در این مکان جلوگیری به عمل می‌آید. وی در پاسخ به فعالیت کودکان کار در آرامستان‌ها، تصریح کرد: متولی سامان‌دهی و جمع آوری کودکان کار سایر ارگان‌ها هستند و این موضوع ارتباطی با این مجموعه ندارد. این مقام مسئول در شهرداری شیراز، در خصوص شلوغی و ازدحام جمعیت در روز‌های عادی در دارحمه شیراز، بیان کرد: علی‌رغم بسته شدن درب‌های ورودی دارالرحمه و محدودیت تردد خودرو، متأسفانه به دلیل ریزش قسمتی از دیوار‌های این مکان، مدیریت سخت شده و از سایر ارگان‌ها می‌خواهیم در این زمینه همکاری‌های لازم را با ما داشته باشند. پارسازاد با اشاره به اینکه برای جلوگیری از حضور مردم در آرامستان شهر بنر‌هایی نصب و هشدار‌های لازم داده شده است، تصریح کرد: روزانه تعداد مراجعات و دفن متوفیان زیاد است و ما به خانواده‌های متوفیان برای تشییع و خاک سپاری زمان بندی را ابلاغ می‌کنیم که از ازدحام جمعیت در غسالخانه جلوگیری شود؛ هرچند در آرامستان بهشت احمدی برای دفن اموات کرونایی نظم کامل رعایت می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی