[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۷
  • دوره جدید

جدال حقوق در بودجه، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین، علیرضا پاک‌فطرت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هفته گذشته هر روز ده ساعت به بررسی و حضور فعال در جلسات مختلف در مجلس شورای اسلامی گذشت، افزود: سعی شد بودجه اصلاح گردد که به نفع «اقشار ضعیف جامعه» باشد و همچنین مورد دیگر بحث بودجه توجه به «ازدواج جوانان» بود.
وی ادامه داد: تاکنون مجلس شورای اسلامی بودجه عمومی دولت را بررسی می‌کرد و از بودجه «شرکت‌های دولتی» غافل بود؛ می‌دانیم که بودجه شرکت‌های دولتی تقربیاً دو برابر بودجه عمومی دولت است. بودجه شرکت‌های دولتی برای سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵۴۰هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که برای اولین بار مجلس به این موضوع ورود کرد و برای نظارت بر بودجه، چند بند در برخی از تبصره‌ها آورد. به طور مثال در یکی از بندها قرار شد که چند درصد از صرفه جویی در بحث بودجه سال جاری برای شرکت‌‌ها صرف «امور معیشتی مردم» گردد.
 وی عنوان کرد: متأسفانه در بودجه ۱۴۰۰ که حدود ۹۴۰هزار میلیارد تومان است، حدود ۱۱ درصد این بودجه به «پروژه‌های عمرانی» اختصاص یافته که این برای کشور پهناوری مثل ایران قابل قبول نیست. بنابراین، به نظر بنده دولت بودجه خوبی به مجلس ارائه نکرده است. این بودجه در سال آینده تورم‌زا خواهد بود؛ هرچند که مجلس سعی کرد کسری بودجه را کاهش دهد ولی باز هم مانند سال‌های قبل بودجه کسری قابل توجهی دارد و به کارهای زیربنایی کمتر توجه شده است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدوارم که برای سال‌های آینده با آمدن دولتی کارآمد بتوان کاری کرد که درصد عمرانی به بودجه جاری افزایش یابد.
پاک‌فطرت گفت: در خصوص بحث «حقوق کارکنان» هم سعی شده که اختلاف بین حداکثر و حداقل حقوق تا حدودی کاهش پیدا کند؛ هرچند که هنوز این اختلاف قابل قبول نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی