[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

واکسیناسیون سالمندان فارس، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، اولین گروه سالمندان مقیم به همراه پرسنل مراکز توان بخشی و نگهداری سالمندان فارس در برابر کووید ۱۹ واکسینه شدند. دکتر سید محمدصادق کشفی نژاد با این بیان که معاونت توان بخشی بهزیستی استان پیگیر به سرانجام رساندن واکسیناسون کووید۱۹ به جامعه سالمندان و افراد دارای معلولیت در مراکز توان بخشی و نگهداری خود بود، گفت: با اشاره به شیوع موج سوم کرونا بهزیستی فارس تصمیمات تازه ای جهت کنترل و پیشگیری هر چه بیشتر از شیوع این بیماری همه گیر در مراکز خود در نظر داشته است. او افزود: با هماهنگی‌های صورت پذیرفته با دانشگاه علوم پزشکی شیراز تمامی مراکز اقامتی تحت نظارت بهزیستی فارس در بهار پیش رو واکسینه خواهند شد. 
کشفی نژاد تعداد مراکز اقامتی و نگهداری تحت نظارت سازمان بهزیستی را ۵۹ مرکز دانست و افزود: بیش از دوهزار و ۶۰۰ نفر از این توان خواهان در سطح استان فارس می‌باشند.
وی ضمن تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز نگهداری اظهار داشت: مراکز ما، همچنان قرنطینه هستند و تمامی ترددها و حتی رفت و آمدهای خانواده‌ها، حامیان و خیران با محدودیت روبه‌رو خواهند بود. مدیرکل بهزیستی استان با تأکید بر اینکه شرایط قرنطینه مراکز باید ادامه یابد تصریح کرد: اقدامات کنترلی و پیشگیرانه جدی از سوی بهزیستی در تمامی مراکز انجام می‌پذیرد و همچنین از زمان شروع ویروس کرونا در چند نوبت بازدیدهایی به صورت آنلاین و حضوری از مراکز انجام شده است و این روند ادامه خواهد داشت. تعداد بالایی از مراکز پروتکل‌ها را رعایت کردند و به تعداد محدودی هم که نسبت به اجرای پروتکل‌ها کوتاهی کرده‌ بودند تذکر داده شده است.
او در پایان با نوید بر واکسینه شدن گروه هدف گفت: با حفظ و رعایت حال و سلامتی سالمندان عزیز و افراد دارای معلولیت در توان بخشی‌ها، محدودیت‌هایی برای پذیرش مددجویان جدید در مراکز مذکور در نظر گرفته شده است و این فرایند تا اتمام شیوع ویروس کرونا جهت سلامتی این عزیزان همچنان نیز ادامه خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی