[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

نظارت بر قیمت‌ها تشدید شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: همه کسانی که فرایند انتخابات پیش رو را مدیریت می‌کنند و مجری یا ناظر بر انتخابات هستند، باید در مقابل همه و خصوصاً گرایش‌های سیاسی مخالف عادل و منصف باشند و فراتر از این جریانات بنگرند.
به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: در خرداد ماه سال آینده انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی برگزار خواهد شد که این توقع و درخواست از همه کسانی که در این عرصه مسئولیت دارند، وجود دارد که اجرا و نظارت این انتخابات را با دیدی بالاتر از جریانات سیاسی و گرایش‌ها ببینند.
وی ادامه داد: همه گرایش سیاسی دارند اما باید اعضای هیئت نظارت و اجرایی انتخابات از میان معتمدان و انسان‌های باتقوا و عادل انتخاب شوند تا از حقوق داوطلبان و مردم صیانت شود.
امام جمعه شیراز در ادامه سخنان خود بر رعایت شئون اسلامی در جامعه تأکید کرد و گفت: حجاب اسلامی باید در سطح جامعه و خصوصاً اطراف حرم مطهر شاهچراغ(ع) رعایت و ظاهر این شهر مذهبی نیز حفظ شود. وی در بخش دیگر سخنان خود به مشکلات اقتصادی جامعه و مردم در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: با پیگیری و همت مردم و مسئولان ۲میلیون و ۷۰۰هزار بسته حمایتی و معیشتی در سطح استان فارس توزیع شد. آیت الله دژکام ادامه داد: نظارت بر قیمت‌ها باید تشدید شود که در این خصوص باید مدیران مربوطه پیگیری لازم را انجام داده و به ویژه در حوزه کنترل واسطه‌ها که موضوع بسیار پیچیده ای است، نظارت‌ها تشدید و برخورد قاطع شود. وی اضافه کرد: اصلاح فرایند توزیع کالا و خدمات باید از درون اداراتی که متولی این حوزه اند، شکل گیرد. نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه به شروع سال جدید از حدود یک هفته آینده اشاره کرد و گفت: از ویژگی‌های سال ۱۴۰۰ این است که در این سال ۲ بار میلاد حضرت ولی عصر(عج) برگزار خواهد شد و به همین دلیل باید در سال آینده به قرآن و عترت توجه ویژه کرد که بر این اساس با همکاری مدیران فرهنگی و سازمان‌های مردم نهاد شیراز شورای قرآن و عترت در شهر سومین حرم اهل بیت(ع) تشکیل شده است تا اقدامات شاخص و ممتازی در این حوزه در سال آینده برنامه ریزی شود. وی اضافه کرد: این شورا در راستای آموزش قرآن به جامعه هدف و برگزاری باشکوه تر مناسبت‌های مذهبی در شیراز شکل گرفته است. آیت الله دژکام در پایان از دستگاه‌های متولی و مردم خواست که اعیاد شعبانیه را به بهترین شکل ممکن برگزار و برای آن برنامه ریزی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی