[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

رانندگان قانون‌مدار سفیران فرهنگی ما در جامعه باشند، روزنامه شیراز نوین

با همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز و مشارکت پلیس راهور فارس، پنجمین مرحله تقدیر از رانندگان قانون مدار در بلوار رحمت انجام گردید.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، با توجه به اینکه رسالت اصلی و یکی از اهداف ارزشمند این مجمع فرهنگ سازی و ارتقای فرهنگ فراموش شده ترافیک است، از دیگر طرح‌های نو و جامع مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز طرح تقدیر از رانندگان قانونمند بوده و با اهداف معرفی الگو به جامعه، نظم دهی و روان سازی ترافیک در سطح شهر است که در این راستا از رانندگانی که خود را موظف و مکلف به رعایت قانون راهنمایی و رانندگی اعم از بستن کمربند، رعایت فاصله، سرعت مجاز، رانندگی بین خطوط و صحبت نکردن با گوشی همراه می‌دانند، توسط پلیس راهور با استفاده از دوربین نظارتگر و گشت نامحسوس خودروهای قانونمند را شناسایی و متوقف کرده و توسط همیاران مهربان ترافیک نیروهای داوطلب مردمی وابسته مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز تجلیل می‌شوند.
در این برنامه نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با تأکید بر اینکه فرهنگ، ذاتی نیست، بلکه اکتسابی و یادگرفتنی است، گفت: فرهنگ را باید یاد داد و یاد گرفت و تحقق چنین امری در گرو آموزش است.
دکتر عبدالمحمد طاهری در جریان تجلیل از شماری راننده قانون مدار در شیراز تصریح کرد: رفتار اجتماعی یک شهروند، تظاهرات بیرونی فرهنگ است و این در قالب آموزش اتفاق می‌افتد.
او خاطرنشان کرد: وقتی ترافیک معضل می‌شود، بهداشت روانی مردم به هم می‌ریزد و وقتی چنین شد باعث عصبانیت می‌شود و چنین امری موجب نافرمانی مدنی می‌گردد و وقتی نافرمانی مدنی به وجود آمد، ساختار ارزش را به هم می‌ریزد. سرهنگ ولی کریمی جانشین راهنمایی و رانندگی منطقه شرق شیراز با بیان اینکه در راستای فرهنگ‌سازی و اشاعه فرهنگ صحیح رانندگی در شهر شیراز پلیس راهور در برخورد با تخلفات رانندگی کسانی که آرامش و امنیت ترافیکی سایر شهروندان را به خطر می‌اندازد، قاطعانه برخورد می‌کند، گفت: از طرفی هم جهت حفظ کرامت انسانی شهروندانی که مقررات مربوط به رانندگی را رعایت می‌کنند، بر خودمان لازم می‌دانیم که از آنها تشکر کنیم. در این راستا در مرحله پنجم طرح مذکور با همت و همکاری مجمع خیرین فرهنگ ساز شیراز تقدیر از رانندگان قانون مدار انجام گرفت. 
جانشین راهنمایی و رانندگی شرق شیراز با تأکید بر اینکه هر فرد با تبلیغ رانندگی درست به اطرافیان خود ما را در فرهنگ‌سازی ترافیک کمک کنند، افزود: رانندگان قانون مند سفیران فرهنگی ترافیک در سطح جامعه باشند. وی اظهار داشت: امیدواریم همه ما بتوانیم در راستای اعتلای رانندگی ایمن و صحیح گام مثبت برداریم.
شایان ذکر است رانندگانی که در طرح مذکور مورد تقدیر قرار گرفتند، هرکدام در این رابطه نقطه نظری بیان داشت؛ یکی از برگزاری این طرح بسیار خرسند بود و تداوم این مهم را از مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز خواستار شد و دیگری خود را موظف دانست همیشه قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کند و دستیابی به این موضوع مهم را به دیگران هم انتقال دهد.
 طرح تقدیر از رانندگان قانون مدار اولین بار در شیراز در بلوار رحمت، مدرس و بلوار شهید چمران انجام شده است. این طرح در آینده تداوم داشته و به صورت مستمر در دیگر بلوارهای شهر شیراز به منظور ترغیب خودروهای متخلف انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی