[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

بهترین خدمات هواپیمایی ترکیش‌ایرلاین تقدیم مهربانی ایرانیان، روزنامه شیراز نوین

     سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به مناسبت عید مبعث پرواز مجدد هواپیمایی ترکیش ایرلاین از شیراز به ترکیه آغاز شد. این مراسم شامگاه چهارشنبه 20 اسفندماه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و صنعت گردشگری فارس، مدیرکل هواپیمایی ترکیه در شیراز، معاون فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب و جمعی دیگر از مسئولان با همراهی اصحاب رسانه در بخش بین المللی فرودگاه شهید دستغیب شیراز برگزار شد.
توسعه صنعت گردشگری ایران و فارس
مدیرکل هواپیمایی ترکیه در شیراز اظهار داشت: به مناسبت عید مبعث پرواز مجدد هواپیمایی ترکیش ایرلاین از شیراز به ترکیه آغاز شد. عثمان کریم آواناش در این آیین اظهار داشت: با از سرگیری مجدد پرواز از شیراز به ترکیه شاهد افزایش توسعه صنعت گردشگری ایران به‌ویژه استان فارس بیش از گذشته می‌باشیم. وی افزود: با توجه به قوانین و ضابطه‌های هواپیمایی ترکیش ایرلاین، پروازهای ما به سراسر جهان بر مبنای قوانین خاصی صورت می‌پذیرد که رفاه مسافران در صدر اهمیت است. چنانچه مسافران ترکیش ایرلاین با هرگونه مشکلی روبه‌رو شوند، با راهکارها و خدمات گسترده ای که این خط هوایی برای مسافران در نظر گرفته، تلاش داریم تا مشکلات را به حداقل رسانده و بهترین خدمت رسانی را به مهمانان ارائه کنیم. مدیرکل هواپیمایی ترکیه در شیراز در پاسخ به این پرسش که دلیل استقبال ایرانی‌ها و به ویژه اهالی شیراز از هواپیمایی ترکیش ایرلاین را چه چیزی ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: دو کشور ایران و ترکیه همسایه‌های خوبی با یکدیگر هستند و دارای مشترکات زیادی در حوزه‌های مختلف می‌باشند. ما این سعادتمندی را داریم که از نگاه پرمهر ایرانیان و به ویژه مسافران شیرازی بهره مند شویم و سعی می‌کنیم خدماتی را ارائه کنیم که شایسته این مردم بافرهنگ و مهربان باشد. عثمان کریم آواناش درباره تأثیر کرونا بر صنعت گردشگری افزود: این ویروس مرگبار کل جهان را در معرض تهدیدات خود قرار داده و هیچ رسته شغلی از آسیب‌های آن در امان نیست. ترکیش ایرلاین هم به موازات دیگر صنایع گردشگری از پیامدهای منفی آن در امان نمانده است. امیدواریم با کاهش این بیماری در سطح جهان شاهد بهبود گردشگری باشیم.
با رکود کرونا گردشگری جان می‌گیرد
در ادامه این مراسم، مدیرکل میراث فرهنگی و صنعت گردشگری فارس گفت: از ابتدای راه‌اندازی پرواز هواپیمایی ترکیش ایرلاین این خط هوایی نقش بسیاری در توسعه گردشگری فارس داشته است. مصیب امیری بیان داشت: خطوط هواپیمایی ترکیه علاوه بر اینکه مسافران و گردشگران ایرانی را به ترکیه اعزام می‌کند، همان تعداد هم مسافران از کشور‌های مختلف را وارد استان فارس می‌کند. وی با اشاره به اینکه ترکیش ایرلاین به تمام دنیا پرواز دارد، افزود: اگر شرایط کرونا بهتر شود، امیدواریم صنعت گردشگری همانند سال‌های گذشته در ایران به‌ویژه استان فارس استمرار داشته باشد تا به اهداف رونق این صنعت دست ‌یابیم. این مسئول درباره اینکه چه تمهیداتی درمورد مسافران و گردشگران نوروزی موردتوجه قرار گرفته است، افزود: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس تابع تصمیمات ستاد کرونا استان فارس است و در این راستا ورود به شهر‌های زرد، نارنجی و قرمز ممنوع و نیز شهر‌های آبی با محدودیت انجام می‌گیرد. مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری فارس اضافه کرد: میهمان نوروزی باید از طریق تور‌های مسافرتی یا از طریق هتل‌‌هایی که از قبل رزرو شده و نیز اسکان‌هایی که موردتأیید اداره کل میراث فرهنگی است، وارد استان فارس شده و از خدمات میراث بهره‌مند شوند. امیری ابراز داشت: با توجه به تعطیلی مدارس، کمپ‌های اقامتی و مهمان‌پذیرها، فرصت مناسبی است برای صنعت گردشگری به‌ویژه مراکز اقامتی شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های بوم گردی و سنتی که در طور دوران کرونا آسیب شدید اقتصادی دیده‌اند، تا بتوانند از طریق تور‌ها و آژانس‌های مسافرتی در صورت تأیید و موافقت ستاد کرونای استان در ایام نوروز بخشی از ضرر و زیان در ایام تعطیلات نوروز جبران شود.
فرصتی برای انتقال استاندارد‌های صنعت هوانوردی
در ادامه این مراسم معاون فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب در ادامه این آیین افزود: ورود پرواز‌های خارجی به استان فارس فرصتی برای انتقال استاندارد‌های روز صنعت هوانوردی در فرودگاه، زمینه‌ساز برنامه‌های توسعه استان است. صفر فخرالدینی بیان داشت: تقارن عید سعید مبعث با راه‌اندازی مجدد پرواز هواپیمایی ترکیش ایر به فارس به‌عنوان ایرلاینی که در پهنه گیتی در حال فعالیت است، می‌تواند منشأ اثر ورود شاخص‌های بین‌الملل و روز دنیا به شیراز باشد. رئیس انجمن صنفی خدمات تورهای مسافرتی در ادامه این آیین افزود: پرواز‌های ترکیش به علت بیماری کرونا متوقف شد و بعد از گذشت یک سال شاهد برقراری پروازهای این ایرلاین به استان فارس هستیم. محمود فخری تصریح کرد: با فعالیت این خطوط هواپیمایی شاهد هفته‌ای ۳ پرواز به استان هستیم که با قولی که از مدیرکل هواپیمایی ترکیش ایر گرفتیم، امیدواریم این تعداد پرواز به ۷ پرواز افزایش یابد تا مسافران بتوانند با این خطوط هواپیمایی از شیراز به تمام دنیا سفر کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی