[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

بایدهای رژیم غذایی برای بیماری‌های خودایمنی، روزنامه شیراز نوین

ماهی سالمون حاوی اسیدچرب امگا 3 انتخاب خوبی برای افرادی است که از یک بیماری خودایمنی رنج می‌برند. به گزارش عصر ایران به نقل از ایت دیس، در شرایطی که انواع مختلفی از بیماری‌های خودایمنی وجود دارد، یک نقطه مشترک در همه آنها هست که حمله اشتباه به سلول‌های سالم در بدن است اما بدون در نظر گرفتن این که از کدام بیماری خودایمنی رنج می‌برید، رژیم غذایی می‌تواند نقش مهمی در حال بهتر شما داشته باشد.
فهرست بیماری خودایمنی
1. آرتریت روماتوئید
2. لوپوس
3. بیماری سلیاک
4. مولتیپل اسکلروزیس (ام اس)
5. آلوپسی آره آتا
بهترین مواد غذایی
سبزیجات برگ‌دار
آنتی اکسیدان‌ها و مواد مغذی تقویت کننده ایمنی مانند ویتامین C، ویتامین A و منیزیم در این سبزی‌ها می‌تواند به پشتیبانی از مدیریت بیماری خودایمنی کمک کند.
ماهی سالمون
ماهی سالمون دارای اسید چرب امگا 3 است که می‌تواند به کاهش التهاب موجود در برخی بیماری‌های خودایمنی و همچنین پشتیبانی از ایمنی بدن کمک کند.
آووکادو
آووکادو یکی از میوه‌های محبوب در جهان است که نه تنها منبع خوبی برای چربی‌های دوستدار قلب است، بلکه سرشار از پتاسیم هم است.
سبزیجات چلیپایی
سبزیجات چلیپایی مانند بروکلی، گل کلم، جوانه‌های بروکسل و کلم حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام گلوتاتیون هستند و این ترکیب نقش مهمی در تنظیم ایمنی بدن دارد و می‌تواند بر نشانه‌های یک بیماری خودایمنی تأثیر بگذارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی