[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

کوکی گردویی کاکائویی، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم  برای 8 نفر
آرد130 گرم 
پودرکاکائو50 گرم
بیکینگ پودر1 قاشق غذاخوری
نمک1 پنس
کره115 گرم
شکر50 گرم
شکر قهوه‌ای100 گرم
تخم مرغ1 عدد
شیر2 قاشق غذاخوری
وانیل1 قاشق چای‌خوری
گردو100 گرم پوره شده

طرز تهیه:
کوکی گردویی کاکائویی، یکی از پر طرفدارترین کوکی‌ها می‌باشد و عاشقان کاکائو حتماً این کوکی را جزو کوکی محبوب خود در نظر می‌گیرند. این کوکی را می‌توان به عنوان شیرینی در تمامی مراسم‌ها، شب‌نشینی‌ها و عصرانه‌ها استفاده کرد، زیرا علاوه بر مزه ترد و فوق‌العاده‌ای که دارد،  بسیار زیبا و رنگین است. یک میزبان خوب حتماً این کوکی را امتحان می‌کند. کوکی گردویی کاکائویی همان‌طور که از نامش پیداست، از گردو و کاکائو تهیه می‌شود و در فر گذاشته می‌شود. مدت زمان این کوکی برای پخت بسیار کم است.

مرحله اول:
در مرحله اول قبل از شروع به تهیه خمیر کوکی، بهتر است مواد لازم را از یخچال بیرون آورده تا هم دمای محیط شوند. همچنین لوازمی که لازم داریم را در دسترس قرار می‌دهیم. یک سینی مستطیلی آماده می‌کنیم که بتوان کوکی‌ها را داخل آن شکل داد. می‌توان کوکی‌ها را با دست شکل داد و یا اینکه از کاتر استفاده کنیم این کاملاً سلیقه‌ای می‌باشد. بسته به نوع مناسبت‌ها و وسایلی که در دسترس داریم می‌تواند متفاوت باشد. حال مواد خشک از جمله آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر و نمک را سه مرتبه الک می‌کنیم و کنار می‌گذاریم تا زمانی که مواد را با هم ترکیب کنیم.

مرحله دوم:
در مرحله دوم طرز تهیه کوکی گردویی کاکائویی، در یک ظرف تمیز کره آب شده را با شکر هم می‌زنیم تا کاملاً مخلوط شوند. حتماً به دیواره‌های ظرف دقت شود و با لیسک به مواد پایین ظرف اضافه کنیم. در این مرحله یک‌دفعه سرعت همزن را زیاد نکنیم، اول با سرعت کم و سپس با سرعت متوسط هم بزنیم. سپس در حین هم زدن شکر قهوه‌ای را اضافه می‌کنیم تا مخلوط شوند. سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه می‌کنیم و هم می زنیم تا کاملاً کرم رنگ شود و پف کند. حال همزن را خاموش می‌کنیم و مواد خشک را طی چند مرحله به مواد خیس اضافه می‌کنیم و همزن را روی دور کند روشن می‌کنیم تا خمیر لطیفی به‌دست آید.  سپس شیر و گردو را به همین مواد اضافه می‌کنیم و با دور متوسط همزن فقط در حد مخلوط شدن هم می زنیم.  نکته قابل توجه این است که خمیر چسبنده‌ای به‌دست می آید که اصلاً نباید آرد اضافه کنیم چون همین چسبندگی مهم است. 

مرحله سوم:
در مرحله سوم طرز تهیه کوکی گردویی کاکائویی خمیر آماده شده را در یخچال می‌گذاریم تا کاملاً سرد شود. این مدت سرد شدن حتماً باید انجام شود و مدت زمان کافی برای سرد شدن خمیر، می‌تواند ۳ ساعت کافی باشد. خمیر را بهتر است با سلفون کاملاً بپوشانیم و بعد در یخچال قرار دهیم. هنگامی که خمیر را از یخچال بیرون می‌آوریم، اجازه می‌دهیم مقداری هم دمای محیط شود و در این فاصله فر را در دمای ۱۸۰ درجه گذاشته تا گرم شود. حال همان‌طور که گفته شد  می‌توانیم کوکی‌ها را به صورت گردساده و یا با استفاده از کاتر، شکل‌دار داخل سینی قرار دهیم. خمیر آماده شده را می‌آوریم و دست خود را چرب می‌کنیم و توپک‌های کوچک را شکل می‌دهیم و داخل سینی می‌چینیم. حتماً توجه شود که خمیر کوکی‌ها را نزدیک به هم نچینیم، زیرا این کوکی‌ها ممکن است پف کنند و حجم بیشتری نیاز داشته باشند. برای گلوله‌هایی که از خمیر جدا می‌کنیم، یک اسکوپ سایز متوسط کافی است و تعداد حدود ۲۵ عدد به دست می‌دهد.
وقتی که کوکی‌ها را شکل دادیم، داخل فر گذاشته و به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه زمان لازم داریم تا پخت شوند. پس از پخت اجازه بدهیم کوکی‌ها به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر بمانند تا سرد شوند. در این فاصله می‌توانیم ۵۰ گرم شکلات تلخ و ۵۰ گرم خامه را با هم ترکیب کنیم و روی حرارت بگذاریم ذوب شود و سپس  نصف لیوان آب یا شیر اضافه می‌کنیم و مدام هم می‌زنیم تا ترکیبی تقریباً رقیق به دست آید. دقت شود که این ترکیب نباید زیاد سفت شود زیرا وقتی سرد می‌شود، خودش بیشتر سفت می‌شود و همچنین آن‌قدر آبکی نشود که دیگر اصلاً خودش را نگیرد و  کلاً  آبکی بماند. حال کوکی‌های آماده را روی یک سینی گذاشته و سس را روی آن می‌ریزیم. سپس قبل از سرد شدن، روی آن گردو یا هر چیزی که دوست دارید اضافه می‌کنیم. می‌توانیم از سس آماده کاراملی یا غیره استفاده نمائیم. اکنون در یک سینی می چینیم و به مدت ۴ روز بدون تغییر مزه می‌توان استفاده کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی