[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

حذف فاینانس از صندوق توسعه ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: ایرادات شورای نگهبان به مصوبات بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بیشتر به صورت شکلی و تا حدودی محتوایی بود و برخلاف آن چیزی که برخی همکاران در رسانه‌ها بیان کرده بودند، ایرادات و اصلاح آن طوری نیست که موجب تغییر و به هم ریختگی شاکله و ساختار بودجه شود.
رحیم زارع ادامه داد: کاهش میزان تخصیص قیر یکی از اصلاحات انجام شده در این جلسه بود و به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 4میلیون تُن قیر تا سقف 12هزار میلیارد تومان کاهش یافت. همچنین مجوزهای ارائه شده در تبصره 4 بودجه سال 1400 برای 15 درصد فاینانس از محل صندوق توسعه هم به منظور تأمین نظر شورای نگهبان حذف شد. زارع تصریح کرد: یکی از ایرادات دیگر شورای نگهبان مربوط به بند (و) بودجه بود که بعد از اصلاح، بند مربوط به تخصیص 89هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی ابقا و تصویب شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس تأکید کرد: 20 مورد از ایرادات شورای نگهبان نسبت به وجود کلمات انگلیسی در بودجه بود که معادل فارسی آن نوشته شد. ما تلاش داریم ایرادات بودجه را رفع و گزارش آن را روز دوشنبه به صحن علنی مجلس ارائه کنیم؛ در غیر این صورت بقیه اصلاحات در جلسه دوشنبه کمیسیون تلفیق بودجه انجام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی