[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

ظرفیت‌های وقف در عمران و تأمین مسکن موردتوجه باشد، روزنامه شیراز نوین


دکتر سید علیرضا حمیدی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن در جلسه کارگروه اوقاف شهرستان قیر و کارزین با بیان اینکه ظرفیت‌های وقف در زمینه عمران روستایی و تأمین مسکن نیازمندان باید مورد توجه باشد، بر لزوم بهره گیری از این ظرفیت‌ها در شهرستان‌هایی که زمینه وقف وجود دارد تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، دکتر حمیدی در ادامه با بیان اینكه نیت واقفان و نیكوكاران در امور خیریه بر حل مشكلات طبقات محروم جامعه تأكید دارد، گفت: هدایت بخشی از منابع وقف بر اساس نیت واقف برای تأمین مسكن محرومان می‌تواند راهگشای بسیاری از مشكلات آنها باشد. 
وی افزود: نیازهای جامعه بر اساس ضریب توسعه یافتگی و همچنین میزان محرومیت جامعه تغییر می‌كند و بخشی از نیازهای جامعه ما در تأمین مسكن برای محرومان است. 
دکتر حمیدی بیان كرد: تخصیص بخشی از منابع وقف به این موضوع مهم می‌تواند رافع بسیاری از مشكلات افرادی باشد كه در تأمین سرپناه و مسكن مناسب با مشكل مواجه هستند. 
معاون بنیاد مسكن استان فارس خاطرنشان کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت وقف مهم‌ترین هدف این سازمان بوده و برای اجرایی کردن آن نیز برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است.
به گفته وی سنت حسنه وقف ظرفیت جاری و ارزشمندی است كه از دیرباز در زمینه‌های مختلف گشایشگر و حمایتگر بوده و در شرایط كنونی جامعه نیز بهره گیری هدفمند و هوشمندانه از این ظرفیت برای التیام آسیب‌های اجتماعی و ترمیم جراحات این حوزه امری اجتناب ناپذیر است.
این نشست به صورت ویدئوکنفرانس با حضور از راه دور معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس و حضور رئیس اداره اوقاف شهرستان قیروکارزین و مدیریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قیروکارزین برگزار شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی