[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

طرح‌های هادی بازنگری می‌شود، روزنامه شیراز نوین

نشست بازنگری طرح هادی 20 روستای شهرستان شیراز با حضور دهیاران روستاهای این شهرستان و نماینده بخشداری‌های تابعه در محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس مسعود صف شکن مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز در این نشست که با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: طرح‌های بازنگری در روستاها زمینه توسعه دوچندان مناطق روستایی و شتاب در محرومیت زدایی را ایجاد می‌کند. مهندس صف شکن خاطرنشان کرد: بافت‌های قدیمی روستاها متناسب با شرایط زندگی در روستاها در گذر زمان و در عرصه‌های مختلف با زندگی امروزی هماهنگی لازم را ندارد و حداقل لازم است اصلاحاتی در آن به وجود آید تا بتواند شرایط مناسب زندگی را با حداقل کیفیت فراهم کند. وی ادامه داد: همچنین مهاجرت از روستا به شهر به صورت ریشه‌ای قابل کنترل نیست مگر اینکه اختلاف بین شهر و روستا که حاصل توسعه ناموزون بین این ۲ مکان جمعیتی است از بین برود در این راستا در ۲ دهه گذشته تلاش قابل توجهی برای توسعه و عمران روستایی صورت گرفته تا به نوعی شدت نابرابری‌ها و فاصله توسعه‌ای بین نقاط شهری و روستایی کاهش یابد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز با بیان اینکه عمران روستایی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در امر عمران و آبادی روستاهاست، اظهار داشت: عمران روستایی با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران در روستاها و تأمین عادلانه امکانات و هدایت فیزیکی برای ارتقای شرایط زیست محیطی، بهبود چشم‌انداز آینده نقاط روستایی  فراهم می‌کند.
صف شکن با اشاره به اینکه تهیه و اجرای طرح هادی در روستاهای دارای ارزش گردشگری و تاریخی زمینه‌ساز افزایش اشتغال و رونق گردشگردی در منطقه است، بیان کرد: این طرح سامان‌دهی، اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری، کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را حسب مورد قالب مصوبات تعیین می‌کند.
وی همچنین گفت: بر اساس تهیه طرح اولیه هادی روستایی برای هر منطقه‌ای مشخص می‌شود که چه مقدار بافت مسکونی، ورزشی، فرهنگی، بهداشتی و آموزشی در آن روستا مورد نیاز است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی